Mietek Szcześniak w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2011 09:00
W Studiu im. Agnieszki Osieckiej artysta zaprezentował utwory z najnowszej płyty "Signs".
Mietek Szcześniak w Trójce
Foto: fot. PR/W. A. Jurzyk"Signs" to nowa odsłona w twórczości Mietka Szcześniaka - muzyka gitarowa, akustyczna, organiczna, bogata stylistycznie. Wreszcie można delektować się niezwykłymi umiejętnościami i barwą głosu Mietka, dozowanymi dojrzale i wrażliwie, w oprawie akustycznych instrumentów i dobrego, z rozmysłem zrealizowanego brzmienia. Artysta opowiada historie, które wciągają wysublimowaną prostotą. I chociaż po angielsku, w gruncie rzeczy opowiedziane są językiem rozumianym wszędzie - językiem duszy.

Każdy muzyk marzy o swobodzie tworzenia, łatwości przetwarzania pomysłów na gotowe utwory. Sypania jak z rękawa pomysłami na dobre teksty, kompozycje. Grania w przyjaznej atmosferze z bracią muzyczną z innych krajów, nagrywania w komforcie oraz w poczuciu totalnej akceptacji jako muzyk i człowiek. To właśnie przydarzyło się naszemu artyście.

11 listopada 2011 roku ukazał się siódmy, a pierwszy anglojęzyczny, album Mietka Szcześniaka "Signs". To hołd Artysty dla amerykańskiej kultury muzycznej i wyraz fascynacji tak wielkimi postaciami jak np. Joni Mitchell, Bob Dylan.

Album powstawał przez ostatnie cztery lata w studiach polskich i w Los Angeles, z muzykami polskimi i amerykańskimi, w przyjacielskiej, wręcz rodzinnej, atmosferze.

Nazwiska osób współpracujących przy tworzeniu płyty można by wymieniać długo. Wspomnijmy tylko Wendy Waldman i Basię Trzetrzelewską śpiewające w duetach z Mietkiem, czy  legendarny Life Choir pod dyrekcją H. B. Barnuma, który towarzyszy artyście w kilku utworach.

Efekt końcowy już wkrótce będzie można usłyszeń na antenie Trójki! Niezapomniane chwile gwarantowane!

Podczas trójkowego koncertu artyście towarzyszyli polscy i amerykańscy muzycy, którzy brali udział w nagraniu albumu. Wystąpiła Wendy Waldman, która zagra na gitarze i zaśpiewa. Wystąpił również świetny gitarzysta z Teksasu Phil Hurley i perkusista Scott Babcock z Los Angeles. Z Polaków na scenie pojawili się m.in. Paweł Zarecki i Marcin Pospieszalski.

Sponsorem koncertu była Skoda Auto Polska.

Dodajmy, że teledysk do jedynego śpiewanego po polsku utworu "Rzeczy zmieniają się" Mieczysław Szcześniak nakręcił w rodzinnym Kaliszu:

Czytaj także

Amerykańska przygoda Mietka Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 14:08
Mietek Szcześniak zakończył nagrania do swojej pierwszej anglojęzycznej płyty zatytułowanej "Signs" (Znaki). Współpracował przy niej z Wendy Waldman, współautorką "Save the Best For Last", światowego hitu z lat 90. wykonywanego przez Vanessę Williams.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy artyści będą robić karierę w USA?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011 17:14
Brian Allen, muzyk i producent muzyczny już w 2007 roku zaczął szukać w Polsce kogoś, kto mógłby zrobić międzynarodową karierę. Tak powstał projekt Poland Why not.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójkowe Znaki Mietka Szcześniaka

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2011 23:00
– Cieszę się bardzo, że koncert promujący moją płytę "Signs" odbędzie się, śmiem powiedzieć, też w mojej Trójce, bo tu robiłem wszystko co pierwsze dla mnie muzycznie – mówił Mietek Szcześniak przed swoim niedzielnym występem w Trójce.
rozwiń zwiń