Marcin Wyrostek & Coloriage na trójkowej scenie (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2011 09:00
To nowy projekt Marcina Wyrostka, dzięki któremu cała Polska pokochała piękne brzmienie akordeonu.
Marcin Wyrostek
Marcin WyrostekFoto: PR/W. A. Jurzyk


Koncert odbył się w Studiu im. Agnieszki Osieckiej 4 grudnia 2011. Wydarzenie było transmitowane na antenie Trójki, a na naszej stronie internetowej dostępny był streaming. Sponsorem koncertu była Skoda Auto Polska.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Fenomenalny akordeonista - doskonały muzyk i wykładowca Akademii Muzycznej - stał się znany i rozpoznawalny dzięki zwycięstwu w programie "Mam Talent".

"Coloriage" po francusku oznacza "kolorować, malować"... i taka właśnie jest muzyka zespołu Marcina - pełna emocji, brawurowa, wielobarwna. Muzycy opracowali kompozycje klasyczne i standardy jazzowe. Inspiracją była dla nich także muzyka ludowa.

Płyta zabiera słuchacza w muzyczną podróż po wielu rejonach świata, w tym bałkańskich, cygańskich, latynoamerykańskich... Oprócz znanych utworów takich jak "Libertango" czy "Besame Mucho" na płycie znalazły się również autorskie kompozycje Coloriage.

Do jednego z utworów – "Jovano, Jovanke" muzycy zaprosili Kayah.

Członkowie Coloriage współpracują ze sobą już od ponad 6 lat. Zespół był w tym czasie wielokrotnie zapraszany na międzynarodowe festiwale muzyczne na całym świecie. Ich muzyka łamie wszelkie bariery czasowe, językowe i geograficzne - trafia do serc ludzi na całym świecie. 

Zespół występuje w składzie:

Marcin Wyrostek – akordeon

Mateusz Adamczyk – skrzypce

Piotr Zaufal – bas

Krzysztof Nowakowski – instrumenty perkusyjne

Czytaj także

Z miłości do akordeonu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 15:10
Sercem i duszą akordeonu jest miech - tak o swoim ukochanym instrumencie mówi Marcin Wyrostek, jeden z najlepszych akordeonistów w kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Yugopolis 2, czyli jak Trójka łączy muzyków

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2011 13:27
Na trójkowym wyjeździe w Szklarskiej Porębie spotkali się piosenkarka Dorota Miśkiewicz, akordeonista Marcin Wyrostek i Grzegorz Brzozowicz, twórca projektu Yugopolis.
rozwiń zwiń