Koncert dedykowany Mirkowi Olszówce - managerowi Voo Voo

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2011 00:00
3 grudnia zapraszamy do Studia im. Agnieszki Osieckiej na koncert dedykowany Mirkowi Olszówce, wydarzenie przypominające jego ostatni projekt "Harmonia” - twórcze zderzenie rock&rolla z muzyką świata.
Audio
Festiwal Inne Brzmienia w Lublinie - lipiec 2010
Festiwal Inne Brzmienia w Lublinie - lipiec 2010Foto: Fot. materiały promocyjne

Początek koncertu i transmisji na żywo na antenie Trójki - godzina 17.05! Serdecznie zapraszamy!

30 listopada minęła pierwsza rocznica śmieci Mirka Olszówki i to właśnie jemu dedykowane jest wydarzenie. Był aktorem, współtwórcą Teatru Scena Ruchu. producentem, koncertów, managerem zespołów Osjan i Voo Voo. Był pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu Inne Brzmienia. 

Podczas koncertu wystąpią: Wojciech Waglewski – gitara, śpiew, Karim Martusewicz – bas, wokalistka Ziemek Kosmowski, wokalistki z ukraińskiego zespołu Driewo Anna Ochrimchuk i Tetiana Sopiłka, mołdawski trębacz Eugeniu Didic, Mateusz Pospieszalski – akordeon, saksofon, Michał Bryndal – perkusja, Sylwia Wiśniewska – śpiew oraz lubelski kwartet smyczkowy Ladies String Quartet.

"Harmonia" to wyjątkowy projekt z udziałem wybitnych artystów wywodzących się z różnorodnych kręgów kulturowych Polski, Ukrainy i świata. Ideą przedsięwzięcia jest łączenie pokoleń i kultur. W utworach pojawiają się, oprócz języka polskiego, ukraiński, angielski i hebrajski. Projekt powstał w prestiżowej serii wydawniczej Strefa Inne Brzmienia jako wynik warsztatów i współpracy artystów biorących udział w Festiwalu Inne Brzmienia w Lublinie, którego wyznacznikiem jest wielokulturowość.

Całość oparta jest na pojemnej stylistyce muzyki współczesnej: od ballady, rocka, reggae po brzmienia ukraińskie i żydowskie. Artyści pokazują to, co w ich muzyce jest najbardziej nośne – przywiązanie do tradycji, połączone z niezwykłą energią i wielką wyobraźnią. Ta muzyka jest przetworzeniem tego, co wynika z korzeni narodowych i tradycji etnicznych, a także muzyki zachodniej.

Płyta ukazała się pod patronatem Trójki. W projekcie "Harmonia" udział wzięli: Wojciech Waglewski (Voo Voo) - gitary, śpiew; Marcin Gałażyn (Motion Trio) – akordeon; Ziemowit Kosmowski - banjo, śpiew; Marjana Sadowska (Ukraina) – śpiew; Karim Martusewicz (Voo Voo) - bas; Atma Anur (Wlk. Brytania) – perkusja; Jeka Didic (Ukraina) – trąbka; Anna Ochrimczuk (Ukraina) – śpiew; Tatiana Sopilka (Ukraina) – śpiew; Wishenka – śpiew.

Na koncert zaprasza Miasto Lublin.

Czytaj także

Voo Voo - "Wszyscy muzycy to wojownicy"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2010 12:10
Płyta pełna gitarowej energii i analogowego, brudnego brzmienia ozdobiona niesłyszanymi do tej pory szalonymi solówkami Wojciecha Waglewskiego.
rozwiń zwiń