X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lora Szafran zaśpiewała Cohena w Trójce (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2012 07:00
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej Lora Szafran przedstawiła piosenki z nowego albumu "Sekrety życia według Leonarda Cohena".
Audio
Koncert Lory Szafran w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Koncert Lory Szafran w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Adam Jurzyk


Jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych, Lora Szafran, zaprezentowała podczas koncertu piosenki ze swojej najnowszej płyty "Sekrety życia według Leonarda Cohena", o której powstaniu mówi: - Dlaczego nie? Czemu nie pokazać go na nowo? Jestem babą, mam inne podejście do śpiewania, korzystamy z innego instrumentarium, więc to na pewno inaczej zabrzmi.

Album, choć brzmi nowocześnie, w pewnym sensie pozwolił artystce na sentymentalną wyprawę w przeszłość. - Jestem przedstawicielką pokolenia, które poznało go w liceum - spotykaliśmy się w Krośnie, świeczka, winko rumuńskie albo węgierskie, i słuchaliśmy Cohena lub Grechuty - opowiada Lora Szafran. Wybór utworów był trudny - bo dorobek artysty bogaty - i łatwy zarazem, bo wokalistka sięgnęła głównie po evergreeny. Na płycie nie zabrakło zatem "Hallelujah", "Who By Fire", "Suzanne", "Dance Me To The End Of Love" czy "In My Secret Life", oczywiście w wersjach polskojęzycznych, w większości przekładach Macieja Zembatego.

Ta płyta, jak twierdzi Lora, na pewno nie jest jazzowa, za to ponad wszelką wątpliwość szczera. Wierna oryginałom, ale zarazem ukazująca te piosenki w zupełnie nowym świecie. Nie mieliście pojęcia, że twórczość Leonarda Cohena kryje jeszcze takie sekrety...

Koncert odbył się 5 lutego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Czytaj także

Płyty tygodnia: 9 - 15 stycznia

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2012 04:00
Przed południem: Lora Szafran - Sekrety życia według Leonarda Cohena; po południu: Bon Iver - Bon Iver, Bon Iver
rozwiń zwiń