Offensywa De Luxe w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2012 20:00
W ramach dorocznego specjalnego wydania audycji "Offensywa" na Trójkowej scenie wystąpili Cool Kids of Death, Niechęć i L. Stadt. Zapraszamy do obejrzenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu.
Anna Gacek i Piotr Stelmach z zespołem L.Stadt podczas Offensywy De Luxe w roku 2012
Anna Gacek i Piotr Stelmach z zespołem L.Stadt podczas Offensywy De Luxe w roku 2012Foto: W. A. Jurzyk/Polskie RadioKoncert odbył się w piątek 24 lutego i był transmitowany na antenie Trójki.

Już po raz szósty odbyła się "Offensywę De Luxe"! Jak zawsze, podczas uroczystej gali rozdaliśmy Artystom nasze offensywne Szczoty, którymi wyróżniamy najważniejszych, naszym zdaniem, polskich artystów minionego roku.

W tym roku w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowała się silna reprezentacja łódzko-warszawska w postaci: Cool Kids Of Death, L. Stadt i Niechęć.

Cool Kids Of Death

Grupa powstała w 2001 roku w Łodzi. Media uznały ich debiutancki album "Cool Kids Of Death" za głos pokolenia oraz przełom na polskiej scenie gitarowej. I tak łódzcy debiutanci doczekali się poświęconego im francuskiego filmu, anglojęzycznej wersji fonograficznego debiutu oraz wspólnych występów z Iggym Popem. Dziś sceptycznie spoglądają na swój "międzynarodowy sukces", a kolejnymi albumami skutecznie nie pozwolili wepchnąć się do mainstreamu.

W Trójce wykonali nową piosenkę oraz utwory z ostatniej płyty, zatytułowanej "Plan ewakuacji".

L. Stadt

Łódzki kwartet gra od 2003 roku i jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty (2008) koncertował w Polsce oraz za granicą. Ich muzyka trafiła również na ścieżkę dźwiękową do filmu Piotra Szczepańskiego "Aleja gówniarzy" oraz na scenę łódzkiego Teatru Nowego.

Cechą charakterystyczną zespołu jest głębokie osadzenie w kontekście specyficznie amerykańskiej psychodelii, surf rocka oraz country. W 2010 roku zostali zaproszeni na jeden z największych festiwali muzycznych w Stanach Zjednoczonych – SXSW w Austin. Wyprawa za Ocean przekształciła się w regularną trasę koncertową po Teksasie i zaowocowała nagraniem albumu "El.P".

Podczas "Offensywy De Luxe" zaprezentowali przede wszystkim nowe kawałki, które znajdą się na kolejnej płycie.

 

A Niechęć to nasza punkowo-jazzowa nadzieja na kolejne lata. Wkrótce premiera ich debiutu, zatytułowanego "Śmierć w miękkim futerku" i to utwory z tej płyty wypełniły koncert.

 

Zapraszamy do obejrzenia wideo z wydarzenia!

Anna Gacek i Piotr Stelmach.

Czytaj także

Historia Offensywy De Luxe - jest już część 4

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 16:00
- Za nami pięć lat działalności Offensywy… Anna Gacek i Piotr Stelmach podsumowują ten czas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepsze momenty luksusowych Offensyw

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2011 22:00
- Piąta Offensywa De Luxe za nami, za nami także pięć lat działalności Offensywy… Anna Gacek podsumowuje ten czas.
rozwiń zwiń