X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Herdzin Trio w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2012 15:45
Przez ostatnie lata ukochany skład instrumentalny wybitnego pianisty jazzowego funkcjonował od przypadku do przypadku. W Trójce zespół zaprezentował materiał z płyty "Capacity”, którą wydało Polskie Radio.
Krzysztof Herdzin Trio w Trójce
Krzysztof Herdzin Trio w TrójceFoto: fot. PR/D. Kawka


Koncert odbył się 15 kwietnia (niedziela) o godzinie 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Krzysztof Herdzin to znakomity pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent i producent. Rzadki przykład wszechstronnego artysty, spełniającego się równolegle w wielu dziedzinach.

Chociaż nazwisko Herdzina - kompozytora, aranżera, dyrygenta - pojawia się ostatnimi laty w mediach nader często, to od dawna nie było okazji, by spotkać się z Herdzinem-jazzmanem w jego autorskim projekcie.

/

Krzysztof Herdzin, nagrywając z Cezarym Konradem i Zbigniewem Wegehauptem płytę "Live in Tygmont" (2004), stworzył jedno z najciekawszych w naszym kraju klasycznych triów jazzowych. Wszędzie wywołuje ono zachwyt słuchaczy i podziw krytyków muzycznych. Ale, ponieważ Herdzin jest cenionym mistrzem także na wielu innych muzycznych płaszczyznach, siłą rzeczy dyrygowanie, komponowanie oraz praca aranżerska i producencka zepchnęły na margines funkcjonowanie zespołu.

Teraz jednak słuchacze Trójki byli świadkami powrotu do najbliższego sercu Artysty sposobu uprawiania muzyki - tym razem w odnowionym składzie, z fantastycznym basistą młodszego pokolenia, Robertem Kubiszynem.

Herdzin, Konrad i Kubiszyn znają się od lat. Współpracowali ze sobą wielokrotnie przy okazji najróżniejszych stylistycznie projektów, a prywatnie utrzymują serdeczne relacje, inspirując się tymi samymi gatunkami jazzu. Zespół jest więc jak jeden organizm, "nadający i odbierający na tych samych falach", rozumiejący się bez słów i reagujący błyskawicznie na wszelkie zwroty akcji.
 Krzysztof Herdzin Trio:
Krzysztof Herdzin: fortepian
Robert Kubiszyn: kontrabas, gitara basowa
Cezary Konrad: perkusja

Czytaj także

Koncert Molesta Ewenement w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2014 10:00
Znana hip-hopowa formacja gościła już w studiu Czwórki w audycji "Ministerstwo Dźwięku". Zapraszamy Was do ponownego wysłuchania koncertu i do obejrzenia wyjątkowej galerii zdjęć z tego wydarzenia!
rozwiń zwiń

Czytaj także

The Poise Rite w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2012 20:05
"Milosz Hated RockandRoll” to płyta przełomowa w twórczości The Poise Rite, słuchacze Trójki mogli się o tym przekonać podczas koncertu w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Courtney Love i Hole powracają (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 13:00
W miniony piątek słynny zespół dał w Nowym Jorku pierwszy od 15 lat koncert.
rozwiń zwiń