X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Buldog śpiewał poetów w Trójce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 20:05
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpiła formacja, w której skład wchodzą muzycy związani z Kultem. W swoich piosenkach wykorzystują często teksty polskich poetów, takich jak Tuwim, Barańczak czy Asnyk.
Formacja Buldog w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Formacja Buldog w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie RadioKoncert był transmitowany na antenie Trójki w niedzielę, 21 października 2012 roku o godz. 20.05.

W 2004 roku zespół stworzyły osoby bezpośrednio związane z Kultem. Do lipca 2009 roku wokalistą był Kazik Staszewski, basistą - menedżer Kultu Piotr Wieteska, klawiszowcem - Syn Stanisława z Kultu, gitarzystą Wojciech Jabłoński z tego samego zespołu, a przy perkusji zasiadł muzyk, który pracował w "Kult - Ochronie", Adam Swędera (niegdyś - Róże Europy). Także sekcja dęta - Zdunek, Glazik i Ważny - została "pożyczona"  od Kultu. W 2006 roku dołączył do zespołu DJ George. W 2006 roku zespół wydał pierwszą płytę zatytułowaną po prostu "Płyta" która rozeszła się w liczbie ponad 10 tys. sztuk.
W lipcu 2009 Kazika Staszewskiego zastąpił Tomek Kłaptocz (wieloletni wokalista zespołu Akurat).  Pod koniec kwietnia 2010 ukazała się nowa płyta zatytułowana "Chrystus Miasta”. Album zawiera 13 utworów opierających się na tekstach m in. Juliana Tuwima, Stanisława Barańczaka, Leopolda Staffa i Tomka Kłaptocza. W lipcu 2010 zespół zaprezentował płytę na dużej scenie festiwalu w Jarocinie.

Zobacz, kto jeszcze zagrał w Trójce i obejrzyj wideo z koncertów >>>
W sierpniu 2011 roku zespół wystąpił na głównej scenie Przystanku Woodstock. 14 listopada nastąpiła premiera płyty "Laudatores Temporis Acti". W grudniu odbyła się trasa koncertowa promująca najnowszą płytę. W lipcu 2012 Buldog ponownie wystąpił na dużej scenie festiwalu w Jarocinie.

Czytaj także

Buldog śpiewa poezję

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2011 15:34
W listopadzie miała miejsce premiera nowej płyty Buldoga zatytułowana "Laudatores Temporis Acti". Muzycy postanowili zaśpiewać wybitne dzieła polskich poetów.
rozwiń zwiń