Zobacz film zza kulis jubileuszowego koncertu Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2012 19:05
W ramach obchodzonego w tym roku 50-lecia Programu Trzeciego Polskiego Radia w niedzielę w Teatrze Polskim w Warszawie odbył się specjalny koncert z udziałem gwiazd. Zapraszamy do zobaczenia filmu i zdjęć z tego wydarzenia.
Audio
  • Posłuchaj koncertu "Jak być kochaną, czyli 50 lat historii z Trójką"
  • Życzenia, wspomnienia i zachwyty!
Marcin Gutowski i Marcin Kydryński
Marcin Gutowski i Marcin KydryńskiFoto: Fot.: Dariusz Kawka

Impreza transmitowana była na antenie Programu Trzeciego oraz TVP 2. Słuchaczy i widzów zabraliśmy w muzyczną podróż po pięciu dekadach historii Polski oraz radiowej Trójki.

Zapraszamy na naszą stronę jubileuszową >>>

Wydarzenie uświetnił swoją obecnością Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski. – Trójka to naprawdę potęga. Ma swoją ulicę, swój pieniądz, swój transatlantyk, swój hymn, potężną armię słuchaczy a dziś największą w całym 50-leciu słuchalność. Trójka może być wzorem do naśladowania dla wielu środowisk, instytucji, także w obszarze mediów publicznych – powiedział na początku koncertu.
Najważniejsze piosenki z ostatnich 50 lat zaśpiewali najlepsi polscy wykonawcy: Sebastian Karpiel-Bułecka, Justyna Steczkowska, T.Love, Lao Che, Monika Brodka, Katarzyna Nosowska, Maciej Maleńczuk, Kayah, Kuba Badach i Mietek Szcześniak, Anna Maria Jopek, Raz Dwa Trzy. Po raz pierwszy można było usłyszeć niezapomniane utwory z repertuaru legend polskiej sceny muzycznej (m.in. Czesława Niemena, Ewy Demarczyk czy Republiki) w interpretacjach zaproszonych artystów i nowych aranżacjach Zygmunta Kukli, który dyryguje Polską Orkiestrą Radiową.

Posłuchaj historii Trójki w dźwiękach >>>
Koncert "Jak być kochaną, czyli 50 lat historii z Trójką" wzbogacony został o nagrania wideo z archiwalnymi kronikami i wspomnieniami znanych ludzi, związanych na przestrzeni lat z Programem Trzecim. Imprezę prowadzili Grażyna Torbicka i Artur Andrus. W Teatrze Polskim nie zabrakło też Zbigniewa Zamachowskiego, Stefana Friedmanna, Wojciecha Manna, Marka Niedźwieckiego, Piotra Barona, Piotra Stelmacha i Roberta Kantereita.

Usłyszeliśmy także wspomnienia i życzenia pracowników Programu Trzeciego: Marii Czubaszek, Ewy Ziegler, Jacka Fedorowicza, Jana Borkowskiego, Jana Chojnackiego, Pawła Sztompke, Marcina Kydryńskiego, Artura Orzecha, Marcina Łukawskiego, Jurka Owsiaka, Jerzego Sosnowskiego, Piotra Metza, Michała Olszańskeigo, Agnieszki Szydłowskiej, Marka Wałkuskiego i Kuby Strzyczkowskiego.

Ten ostatni, by uczcić 50-lecie Trójki, wypłynął w wielki rejs! >>>

Więcej informacji o obchodach jubileuszu Trójki znajdą Państwo na stronie trojka.polskieradio.pl oraz profilu na Facebooku "Trójka - Program 3 Polskiego Radia".

Czytaj także

"Studniówka" Trójki! Zobaczcie wideo ze specjalnego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2012 08:25
1 kwietnia Trójka skończy 50 lat. 7 stycznia odbyła się wyjątkowa "Studniówka" z udziałem Ani Rusowicz, Grzegorza Turnaua, Justyny Steczkowskiej, Adama Nowaka i Gaby Kulki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka - niespokojna pięćdziesiątka

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2012 08:05
- Z jednej strony czuje się tu doświadczenie, a z drugiej zachwyt i jakąś dziecięcą niesubordynację - mówił Andrzej Poniedzielski pytany, czy Trójka wygląda na 50 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzy wiedźmy, niedźwiedź i byk, czyli Trójka na parkiecie!

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 06:00
Co wspólnego mają "Lista Przebojów Trójki" i warszawska Giełda Papierów Wartościowych? Czy Trójka miałaby szanse dostać się na WIG 20? Na 33 dni przed 50. urodzinami Programu Trzeciego Polskiego Radia nadajemy z Sali Notowań GPW!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moneta gigant dotarła na Myśliwiecką! (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2012 16:34
Trójka z tyłu, Trójka z przodu, Trójka frontem do narodu!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze Trójki dzieciom!

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2012 20:00
Co mają wspólnego Wojciech Mann z Brzydkim kaczątkiem, Barbara Marcinik z Jasiem i Małgosią, a Piotr Baron z Królewną Śnieżką? Wszyscy spotkali się na kartach wyjątkowej książki...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka w Opolu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 15:00
Pierwszy dzień 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej należał do Trójki! Jak zapowiadała Magda Jethon, to było Opole na dobrym - Trójkowym - poziomie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzień Otwarty Trójki: Grzmoty Myśliwiecka vs. Wiadomości 3:1!

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 11:23
Jeszcze nigdy spotkanie futbolowe nie dostarczało tylu emocji, co sobotnie starcie w medialnej grupie śmierci. Reprezentacja radiowej Trójki podjęła na Agrykoli Drużynę Wiadomości i... wygrała!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok z życia Trójki na zdjęciach

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 13:26
"Na Myśliwieckiej" to fotoreportaż Marcina Zawadzkiego dokumentujący 50. rok istnienia Trójki - miejsca skupiające oddanych swojej pracy pasjonatów radia.
rozwiń zwiń