Koncert Laureatów konkursu "Piosenkarnia"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2012 14:05
Fundacja Piosenkarnia Anny Treter już po raz piąty organizuje Ogólnopolski Konkurs Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia", który odbywa się w ramach Festiwalu Twórczości KOROWÓD. W niedzielę laureatów konkursu usłyszymy w Trójce.
W kategorii prezentacja artystyczna, jury po burzliwej dyskusji przyznało I nagrodędla zespołu Chorzy na Odrę
W kategorii prezentacja artystyczna, jury po burzliwej dyskusji przyznało I nagrodę dla zespołu Chorzy na OdręFoto: Wojciech Kusiński/ Polskie Radio

Koncert odbył się w niedzielę 18 listopada 2012 roku o godz. 20.05 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Odbywający się w Krakowie od 2008 roku Korowód ma na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności kompozytorów, literatów i pieśniarzy oraz aktywizację i promocję młodzieży pasjonującej się muzyką i poezją.
Dotychczasowe edycje festiwalu poświęcone były twórcom kultury muzycznej takim jak: Marek Grechuta (2008), Leszek Aleksander Moczulski (2009), Jan Kanty Pawluśkiewicz, Wojciech Bellon (2010) oraz Andrzej Poniedzielski (2011).
Zobacz, jak młodzi artyści zaprezentowali się w minionym roku >>>>

Konkurs "Piosenkarnia" adresowany jest do ludzi pasjonujących się tworzeniem muzyki i pisaniem tekstów, chcących publicznie zaprezentować własną inicjatywę twórczą w postaci piosenek w języku polskim.

Do Koncertu Finałowego Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców "Piosenkarnia" zakwalifikowali się: ALTER ETNO, CHORZY NA ODRĘ, DE TREBLES, ANNA DZIEDZIC, ANGELA GABER TRIO, PIOTR GOLIAT Z ZESPOŁEM, "JAAA", KĘPISTY QUARTET, SŁAWOMIR KUSZ – QUSZ, LEWITACJA, ANNA MALACINA-KARPIEL Z ZESPOŁEM, MIĄŻSZ, KAROLINA MICOR.

Spośród nich JURY w składzie: Anna Treter, Piotr Baron, Robert Kasprzycki, Wacław Krupiński, Leszek Aleksander Moczulski wyłoniło finalistów, których usłyszeliśmy 18 listopada w Trójce. Zapraszamy!

Czytaj także

Koncert laureatów konkursu "Piosenkarnia" (wideo)!

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2011 14:00
Już po raz czwarty w Studiu im. Agnieszki Osieckiej pojawili się laureaci konkursu organizowanego w ramach Festiwalu Twórczości Korowód.
rozwiń zwiń