X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jubileusz Zbigniewa Łapińskiego w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2012 07:00
W dniu 65. urodzin pianisty wybrane utwory zaprezentowali goście wieczoru. Koncert był dedykowany Przemysławowi Gintrowskiemu.
Artyści, którzy wystąpili podczas jubileuszowego koncertu Zbigniewa Łapińskiego
Artyści, którzy wystąpili podczas jubileuszowego koncertu Zbigniewa ŁapińskiegoFoto: fot. PR/W. Kusiński

 Kompozytor, dyrygent i znakomity pianista Zbigniew Łapiński stworzył wraz z Przemysławem Gintrowskim i Jackiem Kaczmarskim niezapomniane trio. Tytułowa piosenka ich programu poetyckiego "Mury" stała się nieformalnym hymnem "Solidarności".

Słuchaj "Piosenek Niezależnych" na moje.polskieradio.pl >>>

Z.
Z. Łapiński. fot. W.Kusiński/PR

Współpracował również m.in. z zespołem Czerwony Tulipan, Kubą Sienkiewiczem i Jørnem Simenem Øverli.

Zbigniew Łapiński w archiwalnych nagraniach >>>

Wśród gości zaproszonych na trójkowy wieczór, który prowadzili Artur Andrus i Andrzej Poniedzielski, byli: Tomasz Wachnowski, Kuba Sienkiewicz, Piotr Bukartyk, Ewa Błaszczyk, Jan Kondrak, Alicja Majewska, Marta Groffik, Grzegorz Walczak, Małgorzata Czajka, Stanisław Elsner Załuski, Joanna Lewandowska, Andrzej Ozga, Małgorzata Wojciechowska, Joanna Jeżewska, Krystyna Świątecka i Czerwony Tulipan i inni.
W Nowy Rok - 1 stycznia 2013 roku o godz. 21.05 - miała miejsce retransmisja koncertu, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 12 listopada 2012.

Czytaj także

"Piosenki Niezależnych" na moje.polskieradio.pl

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2011 00:00
Przemysław Gintrowski, Jacek Kaczmarski, Jan Krzysztof Kelus, Jacek Kleyff, Karel Kryl, Zbigniew Łapiński – twórczość legendarnych bardów do dziś pozostaje aktualna. W naszym nowym kanale internetowym znajdziecie Państwo nagrania niepublikowane od czasów stanu wojennego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemysław Gintrowski nie żyje

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2012 01:16
Kompozytor i pieśniarz, bard, jeden z wykonawców nieformalnego hymnu Solidarności "Mury". Przemysław Gintrowski zmarł 20 października w Warszawie. Miał 61 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Freedom Bell", Dzwon Wolności, uczci Wolną Europę

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 13:00
60. rocznicę pierwszej audycji Rozgłośni Polskiej RWE z Monachium uświetni koncert w Centrum Św. Jana w Gdańsku. Transmitowany jest właśnie na naszym portalu - na stronie wolnaeuropa.polskieradio.pl.
rozwiń zwiń