"Co to jest miłość. Urodziny Jonasza Kofty" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 15:00
Taki tytuł nosił jubileuszowy koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Można go było słuchać na antenie Trójki oraz na naszej stronie internetowej.
Urodziny Jonasza Kofty w Trójce
Urodziny Jonasza Kofty w Trójce

Wystąpili znakomici artyści: Anna Serafińska, Lora Szafran, Olga Boczar, Robert Janowski, Janusz Szrom i Krzysztof Napiórkowski. Koncert poprowadził Artur Andrus, zaś oprawę muzyczną zapewnił zespół Jana Smoczyńskiego.
Dla Fundacji imienia Jonasza Kofty "Pamiętajcie o Ogrodach" to szczególnie ważne wydarzenie. Po pierwsze to piękna rocznica i członkowie oraz przyjaciele Fundacji cieszą się, że mają sposobność godnie ją uczcić. Po drugie trudno sobie wyobrazić lepsze okoliczności obchodzenia tego jubileuszu, jako że Jonasz był przez lata blisko związany z radiową Trójką.
Jonasz Kofta w Radiach Wolności >>>

Jonasz Kofta (1942-1988) był jednym z największych poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem. Do najbardziej znanych należą choćby: "Jej portret", "Śpiewać każdy może", "Pamiętajcie o ogrodach", "Kwiat jednej nocy", "Buba", "Wakacje z blondynką", "Autobusy zapłakane deszczem", "Samba przed rozstaniem..." .
Współpracował m.in. z Hybrydami, Teatrem Syrena oraz Programem Trzecim Polskiego Radia. Współtworzył kabaret Pod Egidą. Był współautorem – wraz ze Stefanem Friedmannem – popularnych cykli radiowych "Fachowcy" oraz "Dialogi na cztery nogi"; a z Janem Pietrzakiem – "Duetów liryczno-prozaicznych". Pisał także sztuki teatralne, w tym wystawioną w 1978 roku "Wojnę chłopską". Zmarł w wieku 46 lat.
28 listopada minęła 70. rocznica Jego urodzin.
Partnerami koncertu były Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczna Estrada.

Zobacz także

Czytaj także

24 lata temu pożegnaliśmy Jonasza Koftę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 10:00
- Ojciec miał wielkie ambicje i plany, ale zawsze był niezadowolony z tego, co akurat robił. Chyba w głębi duszy nie uważał się za poetę - mówił w Trójce Piotr Kofta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański w barwach Kofty (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 19:05
Wokalista o ciepłej, niskiej barwie głosu, okrzyknięty przez publiczność "polskim Sinatrą" wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń