X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Co to jest miłość. Urodziny Jonasza Kofty" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 15:00
Taki tytuł nosił jubileuszowy koncert, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Można go było słuchać na antenie Trójki oraz na naszej stronie internetowej.
Urodziny Jonasza Kofty w Trójce
Urodziny Jonasza Kofty w Trójce

Wystąpili znakomici artyści: Anna Serafińska, Lora Szafran, Olga Boczar, Robert Janowski, Janusz Szrom i Krzysztof Napiórkowski. Koncert poprowadził Artur Andrus, zaś oprawę muzyczną zapewnił zespół Jana Smoczyńskiego.
Dla Fundacji imienia Jonasza Kofty "Pamiętajcie o Ogrodach" to szczególnie ważne wydarzenie. Po pierwsze to piękna rocznica i członkowie oraz przyjaciele Fundacji cieszą się, że mają sposobność godnie ją uczcić. Po drugie trudno sobie wyobrazić lepsze okoliczności obchodzenia tego jubileuszu, jako że Jonasz był przez lata blisko związany z radiową Trójką.
Jonasz Kofta w Radiach Wolności >>>

Jonasz Kofta (1942-1988) był jednym z największych poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem. Do najbardziej znanych należą choćby: "Jej portret", "Śpiewać każdy może", "Pamiętajcie o ogrodach", "Kwiat jednej nocy", "Buba", "Wakacje z blondynką", "Autobusy zapłakane deszczem", "Samba przed rozstaniem..." .
Współpracował m.in. z Hybrydami, Teatrem Syrena oraz Programem Trzecim Polskiego Radia. Współtworzył kabaret Pod Egidą. Był współautorem – wraz ze Stefanem Friedmannem – popularnych cykli radiowych "Fachowcy" oraz "Dialogi na cztery nogi"; a z Janem Pietrzakiem – "Duetów liryczno-prozaicznych". Pisał także sztuki teatralne, w tym wystawioną w 1978 roku "Wojnę chłopską". Zmarł w wieku 46 lat.
28 listopada minęła 70. rocznica Jego urodzin.
Partnerami koncertu były Miasto Stołeczne Warszawa oraz Stołeczna Estrada.

Czytaj także

24 lata temu pożegnaliśmy Jonasza Koftę

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2012 10:00
- Ojciec miał wielkie ambicje i plany, ale zawsze był niezadowolony z tego, co akurat robił. Chyba w głębi duszy nie uważał się za poetę - mówił w Trójce Piotr Kofta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiljański w barwach Kofty (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 19:05
Wokalista o ciepłej, niskiej barwie głosu, okrzyknięty przez publiczność "polskim Sinatrą" wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń