Raz Dwa Trzy o miłości

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2012 20:05
- Mam nadzieję, że uda nam się zebrać kilka przepięknych piosenek i pokażemy, w jaki sposób można opowiadać o miłości i jej przeżywaniu - mówił Adam Nowak przed koncertem w Trójce.
Koncert zespołu Raz Dwa Trzy w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 16.12.2012
Koncert zespołu Raz Dwa Trzy w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, 16.12.2012Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Koncert odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 16 grudnia o godz. 20.05 i był transmitowany na antenie Trójki.

Pierwsze informacje o tym projekcie Adam Nowak zdradził goszcząc w "Biurze Myśli Znalezionych" Marcina Zaborskiego.

 - Zespół Raz Dwa Trzy wystąpi w Trójce, przedstawiając swoje utwory, raczej znane, a także inne, znane oraz mniej znane. Przypomni o nadchodzącej rocznicy śmierci Grzegorza Ciechowskiego. Zaśpiewa o miłości, świętach i nie tylko - zapowiadał lider grupy.

Zespół Raz Dwa Trzy rozpoczął działalność w lutym 1990 w Zielonej Górze i już w tym samym roku zdobył Grand Prix Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę za teksty, muzykę, aranżacje, nagrodę im. Wojtka Bellona, nagrodę Jacka Kaczmarskiego oraz prywatną nagrodę J. K. Pawluśkiewicza.
Artyści występowali w Opolu i Jarocinie, współpracowali ze znanymi muzykami. Dziś sami wspierają debiutantów i mają na koncie niezliczone nagrody, m. in. Mateusza 2010 w kategorii Całokształt, a także koljne złote i platynowe krążki oraz dwa specjalne przedsięwzięcia:
W lutym 2002 roku zespół przearanżował kilkanaście piosenek wielce cenionej w kraju autorki słów do piosenek, Agnieszki Osieckiej i wykonał je w piątą rocznicę śmierci poetki w studiu Jej imienia w Trójce. Koncert ten przeszedł do historii polskiej muzyki rozrywkowej, a nakład krążka przekroczył sto tysięcy sztuk.

W marcu 2007 roku na zamówienie Przeglądu Piosenki Aktorskiej zespół przygotował program z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Świetnie przyjęty występ premierowy powoduje, że 10 czerwca w Muzycznym Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie zespół nagrywa koncertowy materiał z piosenkami Mistrza.
Od kilkunastu lat Raz Dwa Trzy, w niezmienionym składzie, nagrywa i koncertuje w kraju oraz za granicą. Skład zespołu: Adam Nowak – gitara, śpiew, Grzegorz Szwałek – pianino, akordeon, Jacek Olejarz – perkusja, Jarek Treliński – gitara elektryczna, Mirek Kowalik – gitara basowa.

Czytaj także

Organicznie związany z Polskim Radiem

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2010 18:13
Adam Nowak umieścił na Liście Przebojów Trójki ponad 30 utworów. Co jeszcze łączy z Polskim Radiem lidera Raz Dwa Trzy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Raz Dwa Trzy mówią "Cztery"

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 23:00
- Bardzo sobie na początku lat 90. wziąłem do serca zdanie Tadeusza Kantora, że artysta ma obowiązek robić rzeczy, których nie potrafi – mówi Adam Nowak o przełomowej płycie Raz Dwa Trzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak o gali: Bardzo intensywna publiczność

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2010 19:00
- Trudno w większości przypadków grać dla oficjeli, ale ja tego nie przyjmuję do głowy. Staram się grać dla ludzi, wiem, że każdy jest wrażliwy - mówił o koncercie z okazji 85-lecia Polskiego Radia, na którym wczoraj wystąpiło Raz Dwa Trzy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wspieranie młodych to nasz obowiązek"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 16:00
- Możemy przysłużyć się temu, by ludzkość poznała geniusz młodych muzyków - mówi Adam Nowak o współpracy m.in. ze Spitfire na Męskim Graniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Nowak: w życiu nie zaprzeczam temu, co śpiewam

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 16:30
- W sztuce - w tym wypadku w sztuce mniejszej, bo mam do czynienia z piosenką - bardzo łatwo o pomyłkę a ryzykować trzeba. Jeżeli się nie ryzykuje, to po prostu nie dochodzi się do dźwięków, które chciałoby się usłyszeć - mówił w Trójce Adam Nowak.
rozwiń zwiń