X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Nosowska i Tomasz Stańko laureatami Mateuszy 2012 (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2012 19:00
Katarzyna Nosowska zdobyła Mateusza 2012 w kategorii Muzyka Rozrywkowa – Wydarzenie a Tomasz Stańko otrzymał nagrodę w kategorii Muzyka Jazzowa – Całokształt.
Audio
  • Katarzyna Nosowska: Nie miałam nawet śmiałości marzyć o tym wyróżnieniu
  • Tomasz Stańko: Trójka jest trochę jak mój drugi dom
Katarzyna Nosowska i Tomasz Stańko na gali Mateuszy 2012
Katarzyna Nosowska i Tomasz Stańko na gali Mateuszy 2012Foto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

W kategorii Muzyka Rozrywkowa  – Wydarzenie Matuesza 2012 zdobyła Katarzyna Nosowska. Jury nagrodziło ją za płytę "8", za kwintesencję muzycznej wrażliwości, za łatwość nawiązywania więzi z odbiorcą, mimo poruszania niełatwych tematów, za wyjątkową zdolność wyrażania emocji i mistrzostwo w posługiwaniu się słowem. - Nie miałam nawet śmiałości marzyć o tym wyróżnieniu, dlatego tym prześliczniej chciałam za nie podziękować - powiedziała artystka. Katarzyna Nosowska dziękowała też Trójce za 20-letnie wsparcie.

Tomasz Stańko otrzymał nagrodę w kategorii Muzyka Jazzowa – Całokształt. Nagrodzono go za muzyczną erudycję, rozsławianie w świecie polskiego jazzu i wspieranie młodych muzyków. - Trójka jest trochę jak mój drugi dom - mówił wybitny muzyk.

- Maja Kleszcz – za to, że przywraca wiarę w siłę interpretacji i potrafi w stare piosenki tchnąć nowe życie znajdując własny język muzyczny,
- Marcin Masecki – za płytę i program "Bach inaczej",
- Grzech Piotrowski – za World Orchestra - niezwykle śmiały projekt określany przez Autora mianem europejskiej muzyki improwizowanej, w której korzenie muzyki słowiańskiej, skandynawskiej i bałkańskiej połączyły się w jedną fascynującą całość.

W  kategorii Muzyka Rozrywkowa  –  Wydarzenie nominowani byli również:
- Maja Kleszcz – za to, że przywraca wiarę w siłę interpretacji i potrafi w stare piosenki tchnąć nowe życie znajdując własny język muzyczny,
- Marcin Masecki – za płytę i program "Bach inaczej",
- Grzech Piotrowski – za World Orchestra - niezwykle śmiały projekt określany przez Autora mianem europejskiej muzyki improwizowanej, w której korzenie muzyki słowiańskiej, skandynawskiej i bałkańskiej połączyły się w jedną fascynującą całość.


W  kategorii  Muzyka Jazzowa – Całokształt  nominowany był także:

- Krzysztof Herdzin – za 20 lat twórczej działalności w dziedzinie jazzu, muzyki klasycznej i rozrywkowej. Za 11 złotych płyt dla aranżera gwiazd polskiej estrady i 11 znakomitych jazzowych albumów autorskich,

Obejrzyj gale z 2010 i 2011 >>>

Gala wręczenia Mateuszy Trójki odbyła się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Wystąpili na niej  Piotr Bukartyk oraz zespół Neo Retros . Koncert poprowadzili  Agnieszka Szydłowska i Marek Niedźwiecki.
Sponsorem koncertu była Skoda Auto Polska. Streaming koncertu dostępny był na stronie internetowej Trójki.

Nagrody Muzyczne Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – "Mateusze" przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości, wykonawstwa lub popularyzacji polskiej muzyki rozrywkowej i jazzowej. Po raz pierwszy nagroda została wręczona w 1987 r. Nazwa nagrody pochodzi od imienia wybitnego kompozytora i aranżera Mateusza Święcickiego, który był współtwórcą i pierwszym dyrektorem muzycznym Programu 3. Przyznawanie nagród leży w gestii gremium wybitnych dziennikarzy Trójki – Akademii Muzycznej w składzie: Magda Jethon, Wojciech Mann, Wojciech Ossowski, Jan Chojnacki, Jan Borkowski, Marek Niedźwiecki, Piotr Baron, Piotr Stelmach, Agnieszka Szydłowska, Zofia Sylwin, Barbara Podmiotko, Grzegorz Hoffmann, Piotr Metz i Paweł Sztompke.