T.Love w Trójce - zobacz wideo z jubileuszowego koncertu

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 16:05
W tym roku grupa świętuje 30-lecie pracy artystycznej. Ale nie tylko jubileusz dostarczył nam powodów do dwugodzinnego świętowania na antenie Trójki.
T.Love świętuje 30-lecie pracy artystycznej Koncert w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
T.Love świętuje 30-lecie pracy artystycznej! Koncert w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.Foto: fot. PR/W. Kusiński


Koncert odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej 22 grudnia (sobota) po godz. 16.05. 

Zespół T.Love podczas wieczoru, który składał się z dwóch części, zaprezentował piosenki z nowego albumu "Old Is Gold" oraz największe przeboje zespołu z 30 lat. Gospodarzami byli Piotr Metz i Piotr Stelmach .

Z przyjemnością informujemy, że dwupłytowy album "Old is Gold" uzyskał już status Złotej Płyty! Posłuchaj rozmowy o tym sukcesie z samymi muzykami >>

- Jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie - mówi Muniek Staszczyk o "Old Is Gold". Płyta oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskimi oraz na nucie znanej z płyt wytwórni Tamla Motown. Nagrywano ją "po staremu", na analogową taśmę w studiach: S3 i S4 oraz w Rogalowie Analogowym, technologią z lat 50., kiedy to zespoły rejestrowały swoje piosenki, grając w jednym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek separacji instrumentów.

To pomogło T.Love cofnąć się w czasie i wrócić do źródeł muzyki rock'n'rollowej.

Wszystko to mogliśmy usłyszeć na Trójkowej scenie.

T.Love został założony w roku 1982 jako Teenage Love Alternative i pod tą nazwą funkcjonował do roku 1987. Grupa szybko zdobyła sporą popularność i już w roku 1984 wystąpiła w charakterze gwiazdy na Festiwalu w Jarocinie. W 1990 roku T.Love wydał płytę "Pocisk miłości", z której to pochodzi jeden z największych przebojów zespołu - "Warszawa". Rok 1992 to nowy album "King". Piosenka tytułowa szybko stała się hitem, choć niektóre stacje nie chciały go grać ze względu na tekst. Potem były krążki: "Prymityw", "Al Capone", "Chłopaki nie płaczą", "Antyidol", "Model 01" i "I Hate Rock'n'Roll". W październiku 2012, po 6-letniej przerwie, ukazało się dwupłytowe wydawnictwo "Old is Gold", które zawiera 22 kawałki, przygotowane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-1012).

Zespół gra w składzie:

Muniek Staszczyk - śpiew (od 1982); Maciej Majchrzak - gitara (od 1994); Jan Pęczak - gitara (od 2007); Paweł Nazimek - gitara basowa (od 1991); Sidney Polak - perkusja (od 1990); Michał Marecki - instrumenty klawiszowe (od 2005); Tom Pierzchalski - saksofon (1985-1989 i gościnnie na koncertach od 2002)

/

Sponsor wydarzenia - PZU.

Czytaj także

Muniek Staszczyk: T.Love nagrał trzy dobre płyty

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2011 16:00
Tak karierę zespołu podsumował w Trójce jego lider. Wkrótce ukaże się "T.Lovestory", czyli boks zawierający całą dyskografię legendarnej grupy, a także nagrania wcześniej niepublikowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

T.Love nagrywa w studiach Polskiego Radia!

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2012 17:27
- Nagrywamy celowo w tych starych radiowych studiach, ponieważ one są w drewnie i brzmią dobrze, oldschoolowo – mówił w Czwórce Muniek Staszczyk, który na antenie zdradził szczegóły nowego krążka zespołu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artystyczna trzydziestka Muńka

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2012 12:51
Kilkunastu wykonawców - wśród nich Stanisław Soyka, Kasia Kowalska i Robert Gawliński - zaśpiewa w niedzielę wieczorem w Częstochowie piosenki zespołu T.Love.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Złoty T. Love. Płyta nagrana bez komputera

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 12:44
W końcu jest! We wtorek swoją premierę ma "Old is Gold" - pierwszy od 6 lat studyjny album T. Love. - To była najdłuższa, najtrudniejsza i najdroższa sesja nagraniowa - deklaruje Muniek Staszczyk.
rozwiń zwiń