"Mój Staszewski" Jacka Bończyka - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 20:05
"Mój Staszewski" to program, w którym jeden z najlepszych polskich aktorów śpiewających, sięga po repertuar Stanisława Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat 60.
Kazik Staszewski i Jacek Bończyk
Kazik Staszewski i Jacek BończykFoto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

Koncert odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę, 14 stycznia 2013 o godz. 20.05

/

Program ten jest hołdem złożonym porównywanemu do Georgesa Brassensa polskiemu bardowi Stanisławowi Staszewskiemu. Jacek Bończyk nagrał materiał ze znakomitym zespołem muzycznym. Artyści i na płycie, i podczas koncertu prezentują twórczość "ostatniego emigranta romantycznego" w nowych, akustycznych aranżacjach – nawiązujących  do klimatu warszawskiej i paryskiej rzeczywistości z połowy ubiegłego stulecia.

Dzięki wielkiej dbałości o brzmienie oraz wydźwięk literacki tego niezwykłego materiału, pokazują w powszechnie znanych utworach ich inne kolory i znaczenie. Po 45 latach od emigracji Staszewskiego do Paryża na nowo przedstawiają jego historię – życie w szaro-burym PRL-u i niespełnione miłości. Program wyjątkowy na polskim rynku muzycznym, godny szczególnej uwagi.
W Trójce wystąpili:
Jacek Bończyk – śpiew, gitara
Paweł Stankiewicz – gitara, banjo
Fabian Włodarek – piano, akordeon
Konrad Kubicki – kontrabas

Na scenie wystąpił też spontanicznie Kazik Staszewski , który tak wypowiada się na temat płyty "Mój Staszewski":

 

Płyta Jacka jest świetna, bardzo mi się podoba, chwyta piosenki taty z innej strony niż ja i to jest piękne i głębokie. Cieszę się, że tak wrażliwi ludzie śpiewają piosenki taty, odciskając na nich swoje rozpoznawalne piętno, ale jakże mogłoby być inaczej?

Czytaj także

Artur Andrus zaśpiewa piosenkę taty Kazika!

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 06:30
28 kwietnia w Teatrze Syrena w Warszawie wielka premiera: spektakl "Nie dorosłem" z udziałem dziennikarzy Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Stanisława Staszewskiego w "Scenie Teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2011 17:00
W "Scenie Teatralnej Trójki" spektakl złożony z piosenek legendarnego poety i barda Stanisława Staszewskiego w reżyserii Jacka Bończyka.
rozwiń zwiń