X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Mój Staszewski" Jacka Bończyka - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2013 20:05
"Mój Staszewski" to program, w którym jeden z najlepszych polskich aktorów śpiewających, sięga po repertuar Stanisława Staszewskiego, przedstawiciela undergroundu lat 60.
Kazik Staszewski i Jacek Bończyk
Kazik Staszewski i Jacek BończykFoto: Fot.: PR/Wojciech Kusiński

Koncert odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w niedzielę, 14 stycznia 2013 o godz. 20.05

/

Program ten jest hołdem złożonym porównywanemu do Georgesa Brassensa polskiemu bardowi Stanisławowi Staszewskiemu. Jacek Bończyk nagrał materiał ze znakomitym zespołem muzycznym. Artyści i na płycie, i podczas koncertu prezentują twórczość "ostatniego emigranta romantycznego" w nowych, akustycznych aranżacjach – nawiązujących  do klimatu warszawskiej i paryskiej rzeczywistości z połowy ubiegłego stulecia.

Dzięki wielkiej dbałości o brzmienie oraz wydźwięk literacki tego niezwykłego materiału, pokazują w powszechnie znanych utworach ich inne kolory i znaczenie. Po 45 latach od emigracji Staszewskiego do Paryża na nowo przedstawiają jego historię – życie w szaro-burym PRL-u i niespełnione miłości. Program wyjątkowy na polskim rynku muzycznym, godny szczególnej uwagi.
W Trójce wystąpili:
Jacek Bończyk – śpiew, gitara
Paweł Stankiewicz – gitara, banjo
Fabian Włodarek – piano, akordeon
Konrad Kubicki – kontrabas

Na scenie wystąpił też spontanicznie Kazik Staszewski , który tak wypowiada się na temat płyty "Mój Staszewski":

 

Płyta Jacka jest świetna, bardzo mi się podoba, chwyta piosenki taty z innej strony niż ja i to jest piękne i głębokie. Cieszę się, że tak wrażliwi ludzie śpiewają piosenki taty, odciskając na nich swoje rozpoznawalne piętno, ale jakże mogłoby być inaczej?

Czytaj także

Artur Andrus zaśpiewa piosenkę taty Kazika!

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 06:30
28 kwietnia w Teatrze Syrena w Warszawie wielka premiera: spektakl "Nie dorosłem" z udziałem dziennikarzy Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piosenki Stanisława Staszewskiego w "Scenie Teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2011 17:00
W "Scenie Teatralnej Trójki" spektakl złożony z piosenek legendarnego poety i barda Stanisława Staszewskiego w reżyserii Jacka Bończyka.
rozwiń zwiń