Skubas i jego "Wilczełyko" - zobacz koncert!

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 20:05
Wokalista, znany ze współpracy ze Smolikiem i Noviką, zaprezentował w Trójce piosenki ze swojej debiutanckiej płyty. To niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge'owym charakterze.
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpili: Skubas, Maciej Starnawski, Filip Jurczyszyn, Wojciech Sobura i Wojciech Makowski.
W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpili: Skubas, Maciej Starnawski, Filip Jurczyszyn, Wojciech Sobura i Wojciech Makowski.Foto: fot. PR/W. Kusiński

Koncert był transmitowany na antenie Trójki w niedzielę, 27 stycznia oraz powtarzany na antenie 14 lipca 2013 roku.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu koncertu, w tym nagrań, które nie były transmitowane na antenie.

Skubas w swoich kompozycjach łączy brudne gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne, ale charakterystycznie "chropowate" piosenki. W produkcji postawił przede wszystkim na atmosferę i przestrzeń.

Wśród gości na jego debiutanckiej płycie znaleźli się: Julia Iwańska i Kev Fox. Za mix i mastering odpowiada Andrzej Smolik . Fani klimatów znanych z muzyki Bona Ivera, Fleet Foxes, czy Kings of Convenience z pewnością odnajdą w piosenkach Skubasa coś dla siebie.

W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpili: Skubas, Maciej Starnawski, Filip Jurczyszyn, Wojciech Sobura i Wojciech Makowski.

Płyta "Wilczełyko" została wydana pod patronatem Trójki.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogli Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

"Wilczełyko" - nowy album Skubasa

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2012 15:35
Akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. SKUBAS w swoich kompozycjach łączy brudne gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne, ale charakterystycznie 'chropowate' piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Płyty tygodnia: 10 - 17 września 2012

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 04:00
Przed południem - The xx "Coexist"; po południu - Skubas "Wilczełyko".
rozwiń zwiń