Generation Next zagrali w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 13:08
Następna Generacja to zespół wyjątkowy, stworzony przez dzieci gigantów polskiego jazzu, po których odziedziczyli oni nie tylko miłość do muzyki, ale i talenty.
Generation Next w Trójce
Generation Next w TrójceFoto: Fot.: Jacek Konecki


Koncert odbył się 5 maja i był transmitowany na antenie Trójki.

Zespół Generation Next zadebiutował 11 kwietnia 2013 roku na prestiżowym festiwalu Jazz nad Odrą, nad którym patronat miała Trójka. W trakcie koncertu odbyło się nagranie płyty live, której wydanie planowane jest na przełom lipca i sierpnia 2013 roku. Już pierwsza inauguracyjna trasa zespołu była bardzo dobrze nagłośnionym wydarzeniem, o którym mówiło całe środowisko jazzowe.

Generation Next tworzą: Piotr Schmidt - trębacz (syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora 3-tomowej "Historii Jazzu", książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce); Jacek Namysłowski - puzonista (syn żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego); Gabriel Niedziela - gitarzysta (syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych, Jacka Niedzieli-Meiry, wielkiego artysty, kompozytora, pedagoga, a obecnie też historyka muzyki jazzowej); Tomasz Wendt - saksofonista tenorowy (syn wybitnego tenorzysty jazzowego Adama Wendta, który w swym dorobku ma współpracę z takimi muzykami, jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołem Walk Away).

Podczas koncertu w Trójce towarzyszyli im: Francesco Angiuli (Włochy) - kontrabas (w Polsce znany głównie z długiej współpracy z Piotrem Wojtasikiem) i Arek Skolik - perkusja.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

/


Czytaj także

Trójkowy koncert Marek Napiórkowski Trio (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2012 20:05
Trzech niezwykłych muzyków - Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn i Cezary Konrad - wystąpiło w Trójce ze wspólnym projektem KonKubiNap.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nostalgiczny koncert Klary w Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2013 21:10
Klara Jędrzejewska to młoda artystka, która sama pisze teksty i komponuje muzykę do swoich utworów, a profesjonalizm, z jakim to robi, zadziwia niejednego dojrzałego muzyka, m.in. wokalistę IRY, który został producentem muzycznym jej debiutanckiego albumu.
rozwiń zwiń