Muzyczne szaleństwo. Adam Malicki z zespołem One (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2013 13:00
Adam Malicki to 17-latek, który tworzy muzykę niebanalną, nadzwyczaj dojrzałą, a przy tym przepełnioną świeżością. Ze swoim zespołem One młody muzyk wystąpił w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
Adam Malicki
Adam MalickiFoto: fot. Jacek Konecki

Koncert odbył się w  niedzielę, 23 czerwca 2013 roku.

Adam Malicki od 6. roku życia nie rozstaje się z gitarą. Uczył się u najlepszych - Ryszarda Sygita Sygitowicza, Piotra Lemańskiego, Michała "Mad” Mike Jabłońskiego i samego Paula Gilberta! Opanował technicznie grę na gitarze elektrycznej do perfekcji, zdobywając mimo tak młodego wieku wiele prestiżowych nagród, m.in. w Międzynarodowym Konkursie Gitary Elektrycznej w Londynie, czy w Konkursie Piosenki Niemieckojęzycznej DAHL.
One - jedyny taki zespół w Polsce >>>

O Adamie zaczęło być głośno w 2011 roku, kiedy do współpracy przy tworzeniu hymnu dla Euro 2012 zaprosił go Sławomir Kowalewski (Trubadurzy). Powstała piosenka "Europo graj!”, w której Adam zagrał na gitarze. Od tamtej pory jego talent rozwija się w autorskiej grupie One. Zespół wydał płytę "Njoyin", na której kompozytorem wszystkich utworów, autorem tekstów i aranżacji jest Adam.

Adam
Adam Malicki i Piotr Baron. fot. Małgorzata Zapaśnik

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu

Czytaj także

"Nie jesteś sama" - spektakl z piosenkami Agnieszki Osieckiej. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2013 23:15
Spektakl wyreżyserowany został przez znakomitego aktora Teatru Ateneum Artura Barcisia. Piosenki Agnieszki Osieckiej zaśpiewały dwie wybitne aktorki – Stanisława Celińska i Krystyna Tkacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alvon Johnson, czarodziej gitary w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2013 22:00
Alvon Johnson to pochodzący z Kalifornii gitarzysta, kompozytor, showman. Jego twórczość inspirowana jest muzyką gitarową sław takich jak: Montgomery, Andre Segovia, Charlie Christian i oczywiście Jimi Hendrix.
rozwiń zwiń