Szalony koncert Hey. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2013 21:30
Zapraszamy na godzinną ucztę muzyczną przygotowaną dla słuchaczy przez Kasię Nosowską i zespół. Muzycy zaprezentowali m.in. piosenki z albumu "Do Rycerzy, do Szlachty, do0 Mieszczan". Wydawnictwo przyniosło 11 nowych piosenek jednego z najbardziej cenionych polskich zespołów.
Szalony koncert Hey. Zobacz wideo
Foto: Dariusz Kawka

Zapraszamy na powtórkę koncertu, który odbył się 2 lutego 2013 roku.

Zespół zaprezentował materiał ze swojej najnowszej, 10. już płyty, która osiągnęła już status platynowej. Album "Do Rycerzy, do Szlachty, do0 Mieszczan" miał premierę 6 listopada 2012 roku.

Drugi singiel z płyty po raz pierwszy został zaprezentowany w Liście Przebojów Programu Trzeciego . Goszcząca w audycji Kasia Nosowska przyznała, że nie lubi wybierać singli. - Staram się w takich debatach nie brać udziału. Na płycie są piosenki, które lubię. Nie umiem jednak przewidzieć, która z nich przypadnie do gustu słuchaczom np. Trójkowej Listy - powiedziała wokalista .

W Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej Hey zagrał jeden z pierwszych koncertów promujących płytę.
Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami: Biff, Pogodno i Mordy. Paweł Krawczyk, gitarzysta, tłumaczył w "Offensywie", że decyzja o zaproszeniu Zabrockiego do grupy zapadła spontanicznie . - To był impuls. On zastępował przez jakiś czas Krzysia Zalewskiego na koncertach. Wtedy poznaliśmy się bliżej, a ja zaprosiłem go do zespołu, nie zapytawszy o zdanie innych. Na szczęście mi to wybaczono - mówił.

 

W rozmowie z Piotrem Stelmachem muzycy Hey opowiadali także o symbolice piosenek z albumu "Do Rycerzy, do Szlachty, doo Mieszczan" . - "Lot pszczoły nad tymiankiem" to symbol przemyślnej pilności albo pilnej przemyślności w dobieraniu tego, co dobre dla człowieka. Natomiast "Lilia, kula i cyrkiel" odzwierciedlają piękno - tłumaczyła Kasia Nosowska.

Sponsorem koncertu był PZU.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Rodzina Hey się rozrasta

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 15:31
- W dniu premiery albumu "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan" na naszym kanale YouTube zamieścimy 5 nowych utworów. Do każdego nich oraz do singla jeden z nas nakręci swoją impresję filmową - mówił w Trójce gitarzysta Hey, Paweł Krawczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hey: tu każdy chce zostać na kolejny rok

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 15:31
- W naszej klasie jest miejsce dla uporządkowanych i ekscentrycznych. Jedyne, co nie występuje, to podgrupki, bo stanowimy zgraną bandę, a zostać na drugi rok to nie wstyd - tak o 20-letniej pracy w zespole opowiadają muzycy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Nosowska: nie jestem smutasem!

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2013 21:07
- To, że jestem "zdołowaną panną od depresji" to mit, plotka, która się rozhulała na mój temat - podkreślała artystka w "Programie Alternatywnym".
rozwiń zwiń