X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ania Rusowicz i szalone lata 60. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2013 08:50
Zapraszamy do słuchania i oglądania koncertu Artystki, dzięki której big bit przeżywa w Polsce drugą młodość. Ania Rusowicz wystąpiła w Trójce z repertuarem swojej mamy - Ady Rusowicz oraz własnymi kompozycjami.
Ania Rusowicz
Ania Rusowicz Foto: W.A.Jurzyk/Polskie Radio

Na powtórkę koncertu zapraszamy w niedzielę 11 sierpnia o godz. 20.05.
- Big bitem można zarażać. Bo to nie tylko muzyka; to styl życia - zdeklarowała w audycji "Do południa" Ania Rusowicz. Coś jest na rzeczy, bowiem młoda artystka nie tylko wygląda jak żywcem przeniesiona z lat 60., lecz także daje się być sobowtórką (także, jeśli chodzi o barwę głosu) swojej zmarłej przed ponad dwudziestu laty matki.

Mamę pamiętam jako dobrą, ciepło osobę, a nie wielką gwiazdę - mówi młoda Rusowicz. - Moje muzyczne wspomnienia są bardzo śladowe. Dopiero teraz od jej przyjaciół i współpracowników dowiaduję się, jak wielką była artystką - mówiła w rozmowie z Markiem Niedźwieckim.

W roku 2011 minęła 20. rocznica śmierci legendy big-bitu Ady Rusowicz. Jej córka - Ania podjęła kroki, by przypomnieć o mamie i jej twórczości.

Jesienią 2011 roku ukazała się płyta "Mój Big-Bit" składająca się z sześciu największych hitów Ady zaśpiewanych przez córkę oraz sześciu zupełnie nowych, autorskich utworów Ani Rusowicz – a wszystko utrzymane w big-bitowym stylu. Płytę można kupić w sklepie internetowym Polskiego Radia.

Album Ani Rusowicz "Mój Big-Bit” w ubiegłym roku otrzymał cztery Fryderyki. Wokalistka podkreślała w "Historii pewnej płyty", że tworząc płytę, nie myślała, czy odniesie ona sukces. – Starałam się znaleźć coś dla siebie i tym się kierowałam. Miałam chęć przywrócenia pamięci big-bitu, przywrócenia pamięci mojej matki, która zmarła, gdy miałam 7 lat. Starałam się zainspirować big-bitem, ale stworzyć coś własnego. Wydaje mi się, że się to udało – opowiadała piosenkarka.

W projekt zaangażowali się czołowi twórcy młodego pokolenia specjalizujący się w brzmieniach z tamtej epoki: Kuba Galiński, Robert Cichy, Hubert Gasiul i Michał Burzymowski. Ania Dąbrowska wzięła gościny udział w nagraniu piosenki "Babskie Gad-Anie".

Ani Rusowicz towarzyszył zespół w składzie: Robert Cichy - gitara, Hubert Gasiul - perkusja, Michał Burzymowski - bas, Michała Sęk - klawisze, Iza Ziółek - wokal.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Czytaj także

Ania Rusowicz: Powinnam była urodzić się w latach 60.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2011 15:00
Piosenki Ady Rusowicz zyskały nowe życie dzięki jej córce, która właśnie wydała płytę "Mój BIG-BIT". Ania Rusowicz opowiadała o sile genów matki w "Trójkowym wehikule czasu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ania Rusowicz: wręczenie Fryderyków to był traumatyczny moment

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 16:50
- Nawet wspominając go czuję emocje. Otrzymanie pierwszego Fryderyka było fajne, ale z każdym kolejnym czułam się jak z balastem. Dopiero z czasem zaczęłam nabierać dystansu. Za dużo szczęścia jednak też może człowieka obciążyć - wspomina Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń