X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Niezły jazz Jana Ptaszyna Wróblewskiego

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 15:25
To jedna z najważniejszych osobowości polskiej sceny jazzowej. Związany z radiową Trójką od ponad 40 lat Jan Ptaszyn Wróblewski wystąpił w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do obejrzenia koncertu.
Jan Ptaszyn Wróblewski podczas koncertu w Trójce
Jan Ptaszyn Wróblewski podczas koncertu w Trójce Foto: Andrzej Bołdaniuk


Koncert odbył się 25 sierpnia 2013 r.. Był kolejnym z cyklu koncertów laureatów Nagród Muzycznych Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – "Mateuszy".

Jan Ptaszyn Wróblewski urodził się 27 marca 1936 roku w Kaliszu. Jest saksofonistą tenorowym i barytonowym. Swoją karierę rozpoczął w 1954 roku w Poznaniu, gdzie prowadził studenckie zespoły grając na fortepianie i klarnecie. Za profesjonalny debiut można uznać występ na pierwszym festiwalu jazzowym w Sopocie w 1956 roku z legendarnym sekstetem Krzysztofa Komedy. Ptaszyn Wróblewski pozostał w nim do końca jego istnienia, do 1957 roku. W tamtym okresie grał na klarnecie i barytonie. Od jesieni 1957 roku już niemal wyłącznie na saksofonie tenorowym. Od tamtej pory aż do dzisiaj koncertuje i nagrywa z najważniejszymi polskimi jazzmanami, przyczyniając się do nadania kształtu brzmienia określanego przez krytykę jako Polska Szkoła Jazzu.

Ptaszyn jako lider wydał solo ponad 30 płyt. Brał też udział w nagraniu kilkudziesięciu innych płyt. Poza tym komponował również muzykę filmową ("Pan Anatol szuka miliona", "Niech żyje miłość") oraz popularne piosenki, wykonywane m.in. przez Ewę Bem, Łucję Prus, Marylę Rodowicz i Andrzeja Zauchę. Tworzył również koncerty symfoniczne.

Muzycy wystąpili w składzie:

Jan Ptaszyn Wróblewski- saksofony,

Marcin Jahr-perkusja,

Michał Kapczuk-kontrabas,

Wojciech Niedziela – fortepian.

Koncert poprowadził Michał Margański.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogli Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

gs

Czytaj także

Sylwester Ostrowski Quintet zagrał w Trójce - zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2013 20:05
Sylwester Ostrowski Quintet feat. Piotr Wojtasik wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Zapraszamy do zobaczenia nagrania wideo i galerii zdjęć z koncertu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polscy jazzmani skazani są na góralszczyznę?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2013 18:00
Fascynacja polskich improwizatorów folklorem nie zaczęła się od "Piątawki" i "Siódmawki" Namysłowskiego. I choć wybitny saksofonista jako pierwszy zdecydował się na występy z góralami, inspiracji w folklorze szukali już jego mistrzowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Generation Next zagrali w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2013 13:08
Następna Generacja to zespół wyjątkowy, stworzony przez dzieci gigantów polskiego jazzu, po których odziedziczyli oni nie tylko miłość do muzyki, ale i talenty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Laureaci "Mateuszy" zagrają dla Trójki

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2013 10:11
W najbliższą niedzielę rusza cykl koncertów laureatów Nagród Muzycznych Programu 3 im. Mateusza Święcickiego – "Mateuszy". Jako pierwszy w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi Kwartet Jana Ptaszyna Wróblewskiego, laureata z 1996 roku.
rozwiń zwiń