Dawid Podsiadło w Trójce. Zobacz galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 12:00
Obiecuje, że będzie robił dobrą muzykę, dopóki mu starczy sił. Widzów telewizji zachwycił osobistymi wykonaniami utworów Stinga i Coldplay. W maju wyszła jego debiutancka płyta.
Dawid Podsiadło zagrał wyjątkowy koncert w Trójce
Dawid Podsiadło zagrał wyjątkowy koncert w TrójceFoto: Jacek Konecki

Audycja powstaje we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Dawid Podsiadło w czerwcu 2012 roku wygrał drugą edycję programu telewizyjnego "X-Factor". Jak sam przyznaje, zupełnie nie przeszkadza mu łatka laureata talent show. "Bo wiem, że stamtąd nie pochodzę. Mam nadzieje, że moją muzyką udowodnię, iż miałem tę pasje i te pomysły jeszcze długo przed programem. Telewizja tylko pomogła mi zrealizować moje marzenia znacznie szybciej i mocniej" - powiedział Dawid Podsiadło.

Artysta ma 20 lat i pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Śpiewa, komponuje, pisze teksty piosenek, gra na gitarze, klawiszach i puzonie. 28 maja ukazała się jego debiutancka płyta "Comfort And Happiness" . To album, na który czekało wielu, więc w ciągu 3 dni w sklepach wyczerpał się pierwszy nakład, a miesiąc po premierze płyta pokryła się platyną. Debiutancki singiel "Trójkąty i kwadraty” szturmem zdobywał muzyczne listy przebojów. Dawid Podsiadło w wywiadach podkreślał, iż ma nadzieję, że pomimo sukcesów woda sodowa nie uderzy mu do głowy. "Jeśli tak się nie stanie, będę robił dobrą muzykę, dopóki wystarczy mi na to sił" - mówił.

W wakacje artysta wystąpił na dwóch imprezach: Open’er Festival oraz Coke Live Music Festival.

Posłuchaj Trójkowych koncertów na moje.polskieradio.pl

Krytycy muzyczni debiut Dawida Podsiadło określają mianem "melancholijny". Artysta zapowiada jednak, że na występy ma przygotowane mocniejsze utwory. - Takie, których nie ma na płycie, a które wzmacniają i ożywiają koncerty. Kiedy na próbach gramy te spokojne piosenki, to one i tak okazują się mocne i można przy nich tupnąć nogą - mówi muzyk.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

sm

Czytaj także

Dawid Podsiadło "Trójkąty i kwadraty"

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2013 04:00
Debiutancka płyta artysty "Comfort and Happiness" ma się ukazać 28 maja. Promujący ja singiel "Trójkąty i kwadraty" można było po raz pierwszy usłyszeć w audycji "MO, czyli Mało Obiektywnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

LP3: Dawid Podsiadło podbił serca słuchaczy!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2013 22:00
Na szczyt Listy Przebojów Programu Trzeciego wspiął się Dawid Podsiadło, na drugie powraca Riverside, na trzecie spadł zwycięzca listy sprzed tygodnia, francuski duet Daft Punk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło w Trójce, czyli pra, pra, pra, prapremiera

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2013 13:58
W "Offensywie" Dawid Podsiadło ze swoim zespołem wykonał, poza znanymi już przebojami, bardzo świeże kompozycje. Nawet utwór napisany kilka godzin przed koncertem w Trójce…
rozwiń zwiń