Koncert Lao Che w Trójce - zobacz wideo i galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2013 16:00
W ramach tego wyjątkowego wieczoru muzycy oprócz utworów znanych z ostatnich koncertów postanowili zrobić fanom niespodziankę i zagrali niewydane wcześniej kompozycje, a także kilka piosenek w niepublikowanych dotychczas wersjach. Materiał z tego koncertu ukaże się na płycie "Koncerty w Trójce".
Koncert Lao Che w Trójce
Koncert Lao Che w TrójceFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio– Takiej szczerości w tekstach próbowałem już wcześniej, ale zawsze z obronnym elementem ironii. Przy płycie "Soundtrack" nie miałem już ochoty na trzymanie gardy – powiedział w Trójce Hubert Dobaczewski, czyli "Spięty" – z zespołu Lao Che.

Koncerty w Trójce - słuchaj kiedy chcesz na moje.polskieradio.pl >>>

Grupa była jedną z gwiazd trasy Męskie Granie 2013. Na najnowszej płycie Lao Che – jak przyznał wokalista i gitarzysta w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" - jest kilka piosenek, które bazują na muzycznym ekshibicjonizmie. Chodzi m.in. o utwory "Dym" i "Idzie wiatr".

Ostatni album zespołu "Soundtrack” to niezwykle różnorodny krążek - rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje. Producentem odpowiedzialnym za brzmienie nowego materiału jest Eddie Stevens, brytyjski muzyk i producent związany z takimi artystami jak Moloko, Zero 7 czy Roisin Murphy. Album promował utwór "Zombi!" .

- Atmosfera płyty jest taka: coś się ma wydarzyć, z tą niewiadomą związany jest niepokój i lęk, a wtedy odwołujemy się do istoty wyższej, której istnienie jest pewne, i czekamy na odpowiedź - o najnowszej płycie opowiadają w radiowej Trójce Hubert 'Spięty' Dobaczewski i Mariusz 'Denat' Denst.

Lao Che to zespół muzyczny, założony przez byłych członków grupy Koli w 1999 roku, w Płocku. Nazwa zespołu pochodzi od Lao Che ("Starego Che"), jednej z drugoplanowych postaci filmu "Indiana Jones i Świątynia Zagłady". Debiutancki album grupy "Gusła" pojawił się w sprzedaży w 2002 roku.

Polskie Radio było partnerem systemu PIANO, dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

(gs)

Zobacz więcej na temat: koncerty w Polskim Radiu

Czytaj także

Niezwykły koncert Myslovitz w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2013 18:37
Michał Kowalonek, Wojciech Powaga, Przemysław Myszor, Jacek Kuderski i Wojciech Kuderski wystąpili w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. To była znakomita okazja, aby usłyszeć, jak na żywo brzmi materiał z ich najnowszej płyty "1.577".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Jagodziński Trio świętuje jubileusz. Zobacz wideo z koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2013 19:00
W skład zespołu wchodzą: Andrzej Jagodziński, Adam Cegielski i Czesław Bartkowski. Z okazji 20-lecia grupy artyści wystąpili w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczny koncert Lilly Hates Roses. Zobacz zdjęcia!

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2013 14:00
Pełnometrażowy występ duetu Lilly Hates Roses w Studiu im. Agnieszki Osieckiej to jeden z najważniejszych przystanków na trasie promującej ich debiutancki album "Something to happen”. To także pierwszy koncert, na którym zespół zaprezentował się w powiększonym składzie.
rozwiń zwiń