Dawid Podsiadło - nie tylko talent i show

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2013 12:10
Dawid Podsiadło to młody muzyk, który w czerwcu 2012 roku został laureatem jednego z popularnych programów typu talent show. Artystyczny kunszt potwierdził już debiutancką płytą. Wydany pod koniec maja 2013 r. album "Comfort and Happiness” osiągnął status platynowej płyty równo miesiąc po premierze.
Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło Foto: Sony Music Polska/ mat. prom/ Łukasz Ziętek

Artysta pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Śpiewa, komponuje, pisze teksty piosenek, gra na gitarze, klawiszach i puzonie. Trójka jest patronem płyty "Comfort and Happiness”. Zarówno pierwszy singel z albumu debiutanta czyli "Trójkąty i Kwadraty” , jak i drugi - "Nieznajomy” wspięły się na 1. miejsce LP3.

LP3: Dawid Podsiadło znów numerem 1!>>>

Dawid Podsiadło w "Offensywie", czyli pra, pra, pra, prapremiera >>>
Dawid Podsiadło w Trójce. Zobacz galerię zdjęć!>>>

Dawid Podsiadło odebrał platynową płytę za "Comfort And Happiness">>>
Dawid Podsiadło jest zwycięzcą telewizyjnego programu X-Factor. Przyznał jednak, że zupełnie nie przeszkadza mu łatka laureata talent show. – Bo wiem, że stamtąd nie pochodzę. Mam nadzieje, że moją muzyką udowodnię, że miałem tę pasje i te pomysły jeszcze długo przed programem. Program tylko pomógł mi zrealizować moje marzenia znacznie szybciej i mocniej – powiedział w Trójce.
Artysta  nie tylko daje popis swoich możliwości wokalnych, ale dowodzi, jak znakomicie radzi sobie w roli kompozytora i tekściarza. Trzeba przyznać jednak, że partnerów miał znakomitych – współkompozytorem piosenek i producentem muzycznym płyty jest Bogdan Kondracki (znany ze współpracy m.in. z Anią Dąbrowską, Brodką i Noviką), a pod tekstami dwóch polskojęzycznych piosenek podpisała się Karolina Kozak.

Zobacz więcej na temat: Dawid Podsiadło

Czytaj także

Dawid Podsiadło w Trójce. Zobacz galerię zdjęć!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 12:00
Obiecuje, że będzie robił dobrą muzykę, dopóki mu starczy sił. Widzów telewizji zachwycił osobistymi wykonaniami utworów Stinga i Coldplay. W maju wyszła jego debiutancka płyta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dawid Podsiadło odebrał platynową płytę za "Comfort And Happiness"

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 17:00
- Kilka miesięcy temu oglądałem w telewizji artystów, którzy otrzymywali taką płytę. Teraz sam ją trzymam. To jest niesamowite. Dziękuję bardzo! - powiedział Dawid Podsiadło. Platynową płytę otrzymała także Trójka, która jest patronem albumu "Comfort And Happiness".
rozwiń zwiń