Elektroakustyczna transkrypcja muzyki Krzysztofa Pendereckiego [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2013 16:00
W 80. urodziny jednego z najwybitniejszych kompozytorów współczesnych w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowaliśmy elektroakustyczną transkrypcję utworów muzyki filmowej Krzysztofa Pendereckiego. Na scenie pojawił się duet An On Bast/Maciej Fortuna.
Maciej Fortuna i Anna Suda
Maciej Fortuna i Anna SudaFoto: Andrzej Jarocki/Polskie Radio


Koncert  był transmitowany na antenie Trójki. Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

An On Bast (Anna Suda) to kompozytorka i producentka muzyki elektronicznej. Ma na koncie 5 albumów i 5 EP-ek wydanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA oraz wiele klubowych i festiwalowych koncertów w kraju i za granicą.

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor, jeden z najbardziej dynamicznych i wszechstronnych polskich muzyków jazzowych. Potwierdza to dwukrotny tytuł "Nowej Nadziei”, przyznany mu w styczniu 2011 i 2012 roku przez czytelników Jazz Forum. W lutym 2011 do wyróżnień dołączyła nominacja do Fryderyka 2011 (kat. Jazz/Debiut Fonograficzny Roku) za autorską płytę "Lost Keys” zespołu Maciej Fortuna Quartet.

Zobacz serwis specjalny Polskiego Radia poświęcony Krzysztofowi Pendereckiemu

Muzyka Krzysztofa Pendereckiego w wersji zaproponowanej przez młodych artystów ukaże się na płycie 23 listopada 2013 roku. Album przygotowywany jest za zgodą oraz przy pomocy kompozytora.

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Krzysztof Penderecki MUZYKA

Czytaj także

Krzysztof Penderecki: Ja się nie boję, ja lubię skandale

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 09:00
– Ta opera miała najwięcej wykonań, jeśli chodzi o współczesne opery. W wielu krajach były protesty Kościoła, biskupów, ale nigdy w Polsce – mówił w "Wybieram Dwójkę" o operze "Diabły z Loudun" maestro Krzysztof Penderecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Penderecki owacyjnie przyjęty na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 22:00
Publiczność urządziła długą owację na stojąco dla ”największego żyjącego” kompozytora i dyrygenta - bo tak właśnie anonsowano występ mistrza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chińskie orkiestry są coraz lepsze - mówi Krzysztof Penderecki

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 12:08
W Pekinie trwa 16. Pekiński Festiwal Muzyczny, na który regularnie zapraszany jest polski dyrygent Krzysztof Penderencki. W tym roku jednak odbędą się obchody jego 80. urodzin.
rozwiń zwiń