Nastrojowy koncert Moniki Borzym

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 21:00
Jak zza fortepianu w warszawskiej szkole muzycznej trafić w objęcia największych współczesnych jazzmanów? Kiedy Monika Borzym o tym opowiada, rzecz wydaje się najprostsza na świecie. Młoda i utalentowana wokalistka jazzowa, która dzieli swój czas między Polskę i USA, wystąpiła na scenie Trójki.
Monika Borzym. 2013 r.
Monika Borzym. 2013 r.Foto: Jacek Konecki/Polskie Radio

- Z wykonywaniem tego zawodu łączą się sytuacje od których nie da się odkleić - zauważa Monika Borzym. - Nie kręcą mnie na przykład takie sytuacje, że stoję przed kamerą i ruszam ustami niczym w mini playback show. Jestem od śpiewania piosenek, aktorzy są od grania ról, dlatego nie zagrałam w moim ostatnim teledysku. Pojawiłam się tam tylko na chwilę - opowiadała artystka w sobotniej "Liście osobistej".

Słuchaj koncertów w Trójce na moje.polskieradio.pl >>>

Premiera jej nowej płyty "My Place" miała miejsce 15 października. Producentem albumu jest Matt Pierson, któremu polska artystka postanowiła zaufać po raz drugi, po świetnie przyjętym debiucie "Girl Talk".

Jej najważniejszym partnerem na "My Place" nie był jednak żaden bohater amerykańskich scen, ale Polak, kolega ze szkoły, pianista Mariusz Obijalski. To on jest autorem lwiej części materiału, współodpowiada również za aranżacje. - To jest Midas, taki gość, który czego się nie dotknie, to mu od razu wychodzi - chwali go wokalistka. - Jest autorem zdecydowanej większości muzyki na płycie - podkreśla.

Koncerty w Trójce. Zobacz wideo! >>>

Polskie Radio jest partnerem systemu PIANO , dzięki któremu mogą Państwo słuchać audycji i koncertów w o wiele lepszej jakości dźwięku.

Zobacz więcej na temat: Jazz koncerty w Polskim Radiu

Czytaj także

Matt Dusk na koncertowy jubileusz Trójki (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 20:00
Jazzowy wokalista, nazywany następcą Franka Sinatry, wystąpił w Muzycznym Studio PR im. Agnieszki Osieckiej. Jego koncert, podczas którego promował najnowszy album "My Funny Valentine: A Chet Baker Songbook", uświetnił 25-lecie koncertów w Trójce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły koncert Jacka Kleyffa w Trójce. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2013 21:00
W Trójce odbył się koncert legendarnego barda, Jacka Kleyffa. Artysta wydał niedawno płytę "Znalezienie". To jego pierwszy solowy album od 14 lat!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Matysiak śpiewa piosenki Edith Piaf. Zobacz wideo!

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 08:00
Zanim Agnieszkę Matysiak obwołano idealną interpretatorką piosenek Edith Piaf, a stało się to po premierze sztuki Pam Gems "Piaf" w reżyserii Jana Szurmieja, ta absolwentka PWST we Wrocławiu przeszła jak burza przez festiwalowe estrady piosenki i sceny teatru muzycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nastrojowy koncert Beaty Przybytek

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2014 21:00
Beata Przybytek podczas koncertu w studiu im. Agnieszki Osieckiej zaprezentowała materiał z płyty "I’m Gonna Rock You", nagrodzonej przez Program III Polskiego Radia prestiżową nagrodą "Mateusze Trójki 2013" w kategorii MUZYKA JAZZOWA – WYDARZENIE.
rozwiń zwiń