Trójka w Szklarskiej Porębie. Szalona Sztafeta Gwiazd zakończona

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2014 10:00
Jak co roku w Szklarskiej Porębie - zimowej stolicy Trójki - odbyło się wyjątkowe spotkanie. Na Polanie Jakuszyckiej na nartach biegowych swoich sił spróbowało wielu znanych i lubianych aktorów, muzyków i dziennikarzy. Drugie miejsce w sztafecie zajęła drużyna w składzie: Ania Rusowicz, Sylwia Héjj, Robert Kantereit i Piotr Świerczewski. Gratulujemy!
Audio
  • Michał Olszański o przygotowaniach do Trójkowych zawodów na Polanie Jakuszyckiej (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Michał Nogaś i Michał Olszański o narciarstwie w stylu retro (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Michał Olszański komentuje końcówkę Sztafety Gwiazd (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Elżbieta Walendzik, Grażyna Biedermann i Eugeniusz Zielenkiewicz o wyjątkowej sztafecie i wiosennej pogodzie w Szklarskiej Porębie (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Ania Rusowicz o nowym postanowieniu narciarskim (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Czesław Mozil o emocjonującej Sztafecie Gwiazd, futbolu, pięknych łydkach i nie tylko (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
  • Martyna Jakubowicz niezupełnie o nartach (Myśliwiecka 3/5/7/Trójka)
Ostatnie przygotowania do Sztafety Gwiazd 2014
Ostatnie przygotowania do Sztafety Gwiazd 2014Foto: www.facebook.com/UMSzklarskaPoreba

Były wielkie emocje i ogromne zainteresowanie. - Zabrakło numerów startowych, publiczność dopisała - mówi Grażyna Biedermann, kierownik Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba. - Dzięki wielkim staraniom gospodarzy Polany Jakuszyckiej udało się przeprowadzić zawody na prawdziwym śniegu w blasku słońca - tłumaczyła w audycji "Myśliwiecka 3/5/7" rozmówczyni Piotra Stelmacha.

Z dziennikarzem muzycznym Trójki, już po zawodach, rozmawiała Ania Rusowicz. - Dla mnie sportem jest scena, tam daję z siebie "maksa". Być może ostatni koncert w Trójce przystosował mnie do tych zawodów. Mamy podium i drugie miejsce - cieszyła się artystka i przyznała, że bieg nie należał do łatwych. - Pierwszy raz miałam biegówki na nogach. Mimo to dziś postanowiłam, że kupię takie narty i znajdę w Warszawie fajne tereny do biegania - dodała.

Michał Olszański opowiadał w porannej audycji "Zapraszamy do Trójki", że w Szklarskiej Porębie pogoda jest zaskakująco... wiosenna. - Nie ma zimy, świeci słońce, jest bardzo ciepło. Kilkadziesiąt lat przyjeżdżam do Szklarskiej Poręby i nie pamiętam takiej sytuacji - przyznał dziennikarz Trójki.

Aura, która spłatała figla narciarzom, zdecydowanie przypadła do gustu spacerowiczom, co potwierdziła wokalistka Magda Steczkowska. Ona także była jedną z gwiazd, które wzięły udział w zawodach. - W życiu nie biegałam na nartach, ale trafiłam do silnej drużyny, bo w losowaniu wpadliśmy na siebie z Michałem Olszańskim - śmiała się wokalistka.
Na nartach biegowych zadebiutowała także wokalistka zespołu Varius Manx Edyta Kuczyńska. - Jestem przestraszona, ale reszta mojego składu jest silna, więc jestem przekonana, że będzie dobrze - mówiła przed biegiem.

Od
Od lewej: Dariusz Pieróg, Gabriela Darmetko, Sylwia Héjj i Michał Olszański już na zimowym posterunku

Zawody z cyklu "Gwiazdy na śniegu" to sportowa rywalizacja osób znanych ze szklanego ekranu i radiowego eteru. Wśród zaproszonych gości na Polanie Jakuszyckiej w sobotnie popołudnie (8.2.2014) pojawili się m.in.: Marcin Nowakowski, Czesław Mozil, Martyna Jakubowicz, Cezary Harasimowicz, Magda Steczkowska, Piotr Bukartyk, Ania Rusowicz, Krystyna Czubówna, Tomasz Jachimek, Jacek Łapot, Marta Kielczyk, Sylwia Wysocka, Ilona Felicjańska, Tomasz Iwan, Antek Królikowski, Bogdan Kalus, Mirosław Oczkoś, Marika, Waldemar Błaszczyk, Michał Chorosiński, Przemysław Cypryański, Marta Wierzbicka, Grzegorz Brzozowicz, Rafał Maserak, Piotr Świerczewski, Jan Kuroń, Maria Niklińska, Wiganna Papina, Marcin Piętowski, Kasia Próchnicka, Mariusz Owczarek, Laura Breszka, Paweł Homa, Dariusz Pieróg, Dorota Wardyńska, Bartek Gil, Marta Wardyńska, Krystian Hanke, Michał Olszański, Robert Kanterait, Elżbieta Walendzik, Gabriela Darmetko, Sylwia Héjj, Michał Nogaś, Katarzyna Borowiecka, Piotr Stelmach.

Szaloną Sztafetę Gwiazd poprzedziło zaklinanie śniegu Tańcem Retro. W zawiązku z niedostatecznymi warunkami śniegowymi impreza "Dwubój Retro w Blasku Gwiazd" zaplanowana na 8 lutego 2014 została odwołana. O nowym terminie imprezy poinformujemy w innym czasie.

Slalom Gwiazd - emocje na śniegu!>>>

/

(ei, mk, mat. prom. Referatu Promocji Miasta Szklarskiej Poręby)

Zobacz więcej na temat: Szklarska Poręba Trójka