Wielcy poeci i nasz ulubiony aktor

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2014 16:50
Julia Hartwig, Ryszard Krynicki, Adam Zagajewski oraz Marek Kondrat nagrali wiersze do tomów wyborów i jednego zbioru poezji. Zbiór to wiersze wszystkie Stanisława Barańczaka i Marek Kondrat przyjął zaproszenie do ich przeczytania.
Marek Kondrat
Marek KondratFoto: PAP/Paweł Supernak

Książki ukazały się właśnie w wydawnictwie a5, wraz z dołączonymi do nich płytami. Wydawnictwo wybrało studio przy Myśliwieckiej na miejsce promocji tej edycji.

9 kwietnia o godz. 19.00 spotkaliśmy się w studiu im. Agnieszki Osieckiej z Państwem, którzy także przyjęli nasze zaproszenie. W roli współgospodarza wieczoru wystąpił pan Jarosław Mikołajewski - również poeta, eseista, tłumacz. Spotkanie będziemy retransmitowali w obszernych fragmentach, prawdopodobnie w Wieczór Wigilii Wielkanocnej, 19 kwietnia między 22.00 i północą.
Zapraszam,
Barbara Marcinik

Czytaj także

Międzynarodowe nagrody literackie

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2014 23:00
14 maja zostanie w Warszawie po raz drugi wręczona Międzynarodowa Nagroda im. Zbigniewa Herberta. Pierwszym laureatem był amerykański poeta William Stanley Merwin. Nie jest tajemnicą, kto został wytypowany przez jury Nagrody w 2014 roku. To … amerykański poeta, serbskiego pochodzenia - Charles Simić.
rozwiń zwiń