Trójka na Pikniku Naukowym. Zapraszamy!

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2014 15:17
Kto w sobotę 31 maja zechce odwiedzić nas w Warszawie na Stadionie Narodowym, będzie mógł m.in. spotkać dziennikarzy Trójki. A kto nie będzie mógł przyjechać, o najważniejszych wydarzeniach 18. Pikniku Naukowego usłyszy w Trójce.
Trójka na Pikniku Naukowym. Zapraszamy
Foto: Wojciech Adam Jurzyk

W najbliższą sobotę 31 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik - największa plenerowa impreza naukowa w Europie! Tematem przewodnim jest tym razem "Czas" - pojęcie na tyle pojemne, że inspiruje tak fizyków, jak i filozofów, a jego definicji w równym stopniu poszukują matematycy i przyrodnicy, co humaniści. Jedno jest więc pewne: wśród niemal tysiąca intrygujących pokazów każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

18. Piknik Naukowy, czyli zapraszamy na podróż w czasie>>

Wspaniale zaprezentuje się Polskie Radio - zajmiemy aż 12 stanowisk (wejście bramą nr 2 od Ronda Waszyngtona), w których obecne będą nie tylko wszystkie nasze Programy, ale również Studio Reportażu i Dokumentu, portal PolskieRadio.pl, Informacyjna Agencja Radiowa, Teatr czy Archiwum. Będzie można m.in. sprawdzić, ile centymetrów ma 1 sekunda nagrania, wcielić się w radiowego serwisanta, reportera czy montażystę, przekonać się, na czym polega proces cyfryzacji dźwięku, wziąć udział w nagraniu mikrosłuchowiska oraz wielu ciekawych konkursach. W zupełnie nowej odsłonie powróci również wielokrotnie nagradzany projekt "Dotknij dźwięku", który z pewnością pamiętają uczestnicy 16. Pikniku Naukowego.

Zobacz, jakie atrakcje na 18. Pikniku Naukowym przygotował portal PolskieRadio.pl

Jakie atrakcje przygotowała radiowa Trójka? Już od godz. 11 w naszych namiotach (B5 i B7) będzie można spotkać dziennikarzy znanych z anteny. Do rozmowy oko w oko zapraszają:

  • 11.00-12.00    Dariusz Rosiak, Artur Andrus
  • 12.00-13.00    Grażyna Dobroń, Joanna Mielewczyk i Krystian Hanke
  • 13.00-14.00    Marek Niedźwiecki, Jerzy Sosnowski
  • 14.00-15.00    Hirek Wrona
  • 15.00-16.00    Marcin Gutowski
  • 18.00-19.00    Piotr Stelmach

O pikniku będziemy także w sobotę opowiadać na antenie. Specjalne relacje ze Stadionu Narodowego nadane będą w serwisach informacyjnych o godz. 9, 12, 16 i 20. Dodatkowo w audycji "Radiowy Dom Kultury" (godz. 12 - 14) połączymy się z reporterami, którzy opowiedzą o wydarzeniach pikniku. A od godz. 16 do 18 Piotr Stelmach zaprosi na audycję "Myśliwiecka 3/5/7", prowadzoną prosto ze stadionu.

Najszybszy samochód świata na Pikniku Naukowym>>>

Oprócz radiowych niespodzianek czeka nas wiele fascynujących pokazów i aktywności, przygotowanych przez polskich i zagranicznych naukowców. A wśród nich np. walki sparingowe robotów, wirtualny spacer po willi w Toskanii i przejażdżka rollercoasterem po starym zamczysku, kurs pilotażu helikoptera, prezentacja cudów motoryzacji (łącznie z najszybszym samochodem świata), przeprowadzenie bezkrwawego zabiegu chirurgicznego, a nawet inscenizacja rytuałów pogrzebowych oraz procesu mumifikacji wprost ze starożytnego Egiptu... A to przecież tylko ułamek przygotowanych na ten dzień naukowych specjałów!

Zachęcamy do odwiedzenia strony pikniknaukowy.pl, na której znajdują się opisy poszczególnych stanowisk oraz mapa umożliwiająca zaplanowanie piknikowej trasy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa, wraz z rodzinami i przyjaciółmi. Do zobaczenia!

CO:                        18. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik

GDZIE:                  Stadion Narodowy w Warszawie (Al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1)

KIEDY:                  Sobota, 31 maja 2014 r., godz. 11.00-20.00

ZA ILE:                  Wstęp jest wolny.

Zobacz więcej na temat: Piknik Naukowy 2014