X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Talenty Trójki" 2014 wręczone. Poznaj laureatów!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 20:00
W finale piątej edycji konkursu dla młodych twórców "Talenty Trójki" zwyciężyli: Justyna Mędrala w kategorii "Sztuki wizualne", Justyna Wasilewska w kategorii "Teatr" i Aga Woszczyńska w kategorii "Film". Podczas uroczystej gali wręczono "Diament Trójki", który otrzymała aktorka Danuta Szaflarska.
Audio
  • Ogłoszenia laureata "Talentu Trójki" w kategorii "Sztuki wizualne"
  • Dyrektor Trójki Magda Jethon o wyjątkowości konkursu "Talenty Trójki"
  • Ogłoszenia laureata "Talentu Trójki" w kategorii "Teatr"
  • Ogłoszenia laureata "Talentu Trójki" w kategorii "Film"
  • Wręczenie "Diamentu Trójki" Danucie Szaflarskiej
Danuta Szaflarska podczas gali Talenty Trójki została nagrodzona Diamentem Trójki
Danuta Szaflarska podczas gali "Talenty Trójki" została nagrodzona "Diamentem Trójki" Foto: PAP/Radek Pietruszka

- To niezwykle trudne, ale i fascynujące spotkać artystę na początku jego drogi, a potem przyglądać się, jak rozkwita. Nasi laureaci naprawdę rozkwitają - wszyscy bez wyjątku. Dzieje się tak dzięki niebywałej intuicji jurorów, którzy potrafią znaleźć prawdziwe talenty. Ogromnie cieszę się, że udało nam się stworzyć taki konkurs. To nasz wkład w kształtowanie gustów polskiej inteligencji. Mam nadzieję, że tak będzie zawsze i że ten konkurs będzie wyłaniał najzdolniejszych naszych młodych twórców - powiedziała na początku gali dyrektor Trójki Magda Jethon.

Talenty Trójki - wszystko o plebiscycie>>>

Ewa Łączyńska-Widz, przewodnicząca jury w kategorii "Sztuki wizualne" podkreśliła, że tegoroczne obrady były burzliwe, ale zarówno finalistów, jak i laureata wybrano jednogłośnie.

W kategorii "Sztuki wizualne" laureatką została Justyna Mędrala.

- Za prace błyskotliwe pod względem formy, sugestywnie odzwierciedlające podstawowe struktury świata, za intuicję odkrywania nieoczywistego w racjonalnym języku nauki. Za spójność formy i treści i za intrygujące wykorzystanie tradycyjnego materiału - odczytała uzasadnienie jury jego przewodnicząca.

- Chciałam bardzo podziękować. Jestem bardzo mile zaskoczona, tym bardziej, że miałam takich znamienitych konkurentów, a właściwie przyjaciół-artystów. Dziękuję bardzo - mówiła wzruszona Justyna Mędrala. Laureatka "Talentu Trójki" otrzymała z rąk dyrektor Trójki Magdy Jethon dyplom i czek na 10 tys. zł. Finaliści w kategorii "Sztuki wizualne" Martyna Ścibior i Marcin Podolec otrzymali czeki na kwotę 2 tys. złotych.

W kategorii "Teatr" laureatem została Justyna Wasilewska.

- Za dojrzałość w operowaniu środkami aktorskimi, za umiejętność wykorzystania własnej żywiołowości w obrębie różnorodnych języków teatralnych - odczytała uzasadnienie jury zasiadająca w nim Agnieszka Skrzypczak, laureatka "Talentu Trójki" w kategorii "Teatr" w roku 2013.

- Jestem bardzo wzruszona, nie mam przygotowanej żadnej mowy. Bardzo państwu dziękuję - mówiła Justyna Wasilewska. Laureatka "Talentu Trójki" także otrzymała dyplom i czek na 10 tys. zł. Finaliści w kategorii "Teatr" Paulina Gałązka i Wiktor Loga-Skarczewski otrzymali czeki na kwotę 2 tys. złotych.

W kategorii "Film" laureatem została Aga Woszczyńska.

- Długo dyskutowaliśmy. Chciałabym bardzo podziękować za wspaniałe filmy, które państwo zrobiliście. Czekamy na kolejne, bo są piękne. Mam nadzieję, że zobaczymy je wkrótce - mówiła przewodnicząca jury w kategorii "Film" Agnieszka Grochowska. Laureatka nagrody została wyróżniona "za umiejętność tworzenia spójnej i wiarygodnej psychologicznie opowieści, sięganie po odważne środki języka filmowego, za dojrzałą osobowość artystyczną i konsekwentny wyrazisty styl".

- Bardzo dziękuję. Film tworzy wiele osób, mój ostatni świadczy o tym, że wszyscy jesteśmy talentami. Dziękuję całej mojej ekipie - mówiła odbierając wyróżnienie i nagrodę finansową Aga Woszczyńska. Finaliści w kategorii "Film" Anita Kwiatkowska-Naqvi i Jan P. Matuszyński otrzymali czeki na kwotę 2 tys. złotych.

Danuta
Danuta Szaflarska, fot. Darek Kawka

Kapituła Konkursu pod przewodnictwem Magdy Jethon przyznała także nagrodę specjalną - "Diament Trójki" dla uznanego twórcy - wyjątkowej i niekwestionowanej osobowości artystycznej. Otrzymała ją znakomita aktorka teatralna i filmowa - Danuta Szaflarska.

 

- Za wyjątkowy talent i szlachetność artystyczną, niespożytą energię twórczą w ponad 100 znakomitych ról filmowych i teatralnych, za wielkie serce, życiową mądrość i odwagę, która inspiruje kolejne pokolenia artystów i widzów - odczytała uzasadnienie dyrektor Trójki Magda Jethon,  wręczając "Diament Trójki".

- Jest w roku taka niezwykła noc z 23 na 24 czerwca, kiedy zakwita kwiat paproci. To była dla mnie zawsze zaczarowana noc. To wyróżnienia jest właśnie jak kwiat paproci, który zakwitł dla mnie. Dziękuję bardzo - mówiła Danuta Szaflarska. Publiczność zgotowała jej kilkuminutową owację na stojąco. - To najszlachetniejszy 99-kartowy diament dla najcudowniejszej, najjaśniejszej osoby, którą poznałem w swoim życiu zawodowym - mówił reżyser teatralny Grzegorz Jarzyna.

Statuetkę "Diament Trójki" zaprojektowała Magdalena Paszkiewicz , a wykonał Jakub Kolec . Dotychczas laureatami Diamentu Trójki zostali: Krystyna Janda, Randy Crawford, Janusz Głowacki, Artur Andrus i Jaromír N .

Rozstrzygnięcie konkursu i gala wręczenia nagród odbyła się 17 czerwca w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (Warszawa, ul. Myśliwiecka 3/5/7). Galę poprowadzili Katarzyna Borowiecka i Ryszard Jaźwiński. Podczas uroczystości wystąpił zespół Pink Roses, jego wokalistką jest Agnieszka Skrzypczak, laureatka "Talentu Trójki" w kategorii "Teatr" w roku 2013.

Szczegóły dotyczące konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: www.polskieradio.pl/trojka/talenty

(gs/mc)

Czytaj także

Talenty Trójki. Aga Woszczyńska: zawsze ciągnęło mnie w stronę fabuły

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2014 19:21
- Zaczęło się bardzo dawno, nawet nie pamiętam kiedy dokładnie. Myślę, że już w szkole podstawowej. W szkole średniej wiedziałam, że chcę robić kino - mówi Aga Woszczyńska. Reżyserka, autorka filmu "Fragmenty" jest finalistką konkursu Talenty Trójki w w kategorii "Film".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Justyna Wasilewska: jestem z natury niespokojnym duchem

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2014 19:18
- Bycie w jednym miejscu na dłużej sprawia, że się duszę. Łódzki Teatr im. Jaracza był moim pierwszym teatrem. Naturalnym biegiem spraw i rzeczy, gdy tylko nadarzyła się okazja, żeby spróbować gdzieś dalej, sprawdzić czy jest jakiś inny lepszy świat, to z wielka radością przyjęłam propozycję od dyrektora Teatru Starego Jana Klaty - opowiada Justyna Wasilewska, finalistka konkursu Talenty Trójki w w kategorii "Teatr".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Talenty Trójki. Justyna Mędrala: węgiel ma mnóstwo znaczeń

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2014 14:41
- Ciągle poszukuję, znajduję nowe koncepcje, które mnie coraz bardziej przerastają. Bo mając doświadczenia z większymi instalacjami, wymyśla się coraz więcej coraz trudniejszych technicznie rzeczy - mówi Justyna Mędrala, artystka nominowana do nagrody "Talenty Trójki" w kategorii "Sztuki wizualne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Szaflarska: aktorka, która czaruje rolami i oczyma

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2014 17:24
99-letnia Danuta Szaflarska jest aktorką, która ma na swoim koncie ponad 50 filmów i jeszcze więcej spektakli teatralnych i telewizyjnych. Za wspaniały dorobek i niezwykłą osobowość wyróżniona została "Diamentem Trójki".
rozwiń zwiń