Dzień z Trójką w Darłowie. Dziękujemy!

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 11:18
Program 3 Polskiego Radia 12 i 13 lipca zaprosił słuchaczy do Darłowa na Bałtyk Festiwal Media i Sztuka. Nadmorska plaża w tym pięknym kurorcie zmieniła się w plenerowe studio radiowe, a mieszkańcy i turyści mogli spotkać się i porozmawiać z dziennikarzami Trójki.
Audio
  • Henryk Sytner zaprasza na rajd rowerowy w Darłowie (Markomania/Trójka)
  • Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz o festiwalu "Media i sztuka" (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
Wśród gości Marka Niedźwieckiego i Michała Olszańskiego była m.in. Zofia Klepacka
Wśród gości Marka Niedźwieckiego i Michała Olszańskiego była m.in. Zofia Klepacka Foto: J. Czechowska

To już trzecia z kolei wakacyjna wizyta Trójki na darłowskim festiwalu, który co roku może pochwalić się ambitnym programem i listą wybitnych gości. Mocną stroną imprezy jest znakomita publiczność, która chętnie i tłumnie uczestniczy w koncertach, projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, warsztatach, happeningach i spotkaniach z artystami. Dlatego Trójka świetnie czuje się w Darłowie, dokąd - tradycyjnie już - wysyła mocną dziennikarską ekipę.

Festiwal "Media i Sztuka", czyli festiwal rozmowy>>>
Na sobotę (12 lipca) Trójka zaplanowała wyjątkowe plenerowe audycje. Plażowicze mieli już okazję zobaczyć m.in. Marka Niedźwieckiego, który poprowadził "Markomanię" (godz. 9.00-12.00) oraz Agnieszkę Szydłowską i Michała Nogasia - autorów darłowskiego wydania "Radiowego Domu Kultury" (godz. 12.00-14.00).

Kuba Sienkiewicz w "Markomanii": koniec z jubileuszami >>>
Tego dnia nie zabrakło też spotkań z dziennikarzami Trójki. W festiwalowym namiocie nadarzyła się okazja do rozmowy i zdobycia autografu: Michała Gąsiorowskiego (spotkanie pt. "Na trzecim biegu", godz. 13.00), Michała Olszańskiego ("Godzina prawdy”, godz. 14.00), Marka Niedźwieckiego (promocja książki "Radiota, czyli skąd się biorą niedźwiedzie", godz. 15.00), a wreszcie Henryka Sytnera (promocja książki "Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach", Hotel Apollo, godz. 16.00), który wcześniej, bo w samo południe, zaprosił wszystkich chętnych na rowerowy przejazd na dystansie 3 km i 333 metrów.
Na godz. 17.00 zaplanowane było - również w Hotelu Apollo - spotkanie autorskie z Grażyną Dobroń ("Instrukcja [Samo]obsługi człowieka"), a od godz. 18.00 Baszka Marcinik opowiadała o kulisach audycji "Magazyn Bardzo Kulturalny". Natomiast w niedzielę, 13 lipca, Katarzyna Kłosińska - znana z audycji "Co w mowie piszczy?" - poprowadziła quiz językowy w ramach warsztatów "Czy mówisz po polsku?" (godz. 10.00-13.00).
Podczas festiwalu, na plaży w Darłówku Wschodnim, otwarty był również kultowy "Sklepik Walendzik" z Trójkowymi gadżetami oraz wydawnictwami książkowymi i płytowymi.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili w Darłowie!

Pełen program festiwalu znaleźć można tu: DARŁOWO - MEDIA I SZTUKA (pdf)

/
Zobacz więcej na temat: Darłowo Trójka