Flesz weekend, czyli warsztaty fotograficzne Trójki w Sopocie

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 16:15
Od 8 do 10 sierpnia Trójka i Fujifilm zapraszają słuchaczy Programu 3 do Sopotu na warsztaty fotograficzne. Na Kulturalnej Plaży Trójki znakomity fotograf Filip Ćwik poprowadzi bezpłatne zajęcia z fotografii portretowej.
Filip Ćwik
Filip Ćwik Foto: arch. pryw. Filipa Ćwika

Zajęcia będą się składać z części teoretycznej i praktycznej. W sumie, w ciągu 3 dni, zorganizowanych zostanie 7 sesji warsztatowych: dwie w piątek, trzy w sobotę i dwie w niedzielę. Jedna grupa może liczyć maksymalnie 25 osób.
Aby wziąć udział w warsztatach, trzeba było wypełnić formularz oraz uzasadnić, dlaczego chce się wziąć udział w wydarzeniu. Na podstawie przesłanych odpowiedzi wybrani zostali uczestnicy spotkań, z którymi Trójka skontaktuje się mailowo. Termin zgłoszeń upływał 5 sierpnia.

Trójkowe porady fotograficzne:

Jak wykonać dobre zdjęcie portretowe?>>>

Jak wypaść dobrze na zdjęciu? Talent fotografa i dobry sprzęt to nie wszystko...>>>

Tata czterolatka dzieli się wiedzą, jak fotografować dzieci>>>

Fotografia portretowa. Jak skomponować dobry kadr?>>>

W fotografii portretowej główną rolę gra światło>>>

Trójka będzie w Sopocie przez cały Flesz weekend. W piątek 8 sierpnia już o godz. 9.00 Piotr Baron zaprosi wszystkich mieszkańców Trójmiasta, turystów i słuchaczy na "LP Trójkę" nadawaną z Placu Radiowej Trójki u zbiegu ulic Haffnera i Monte Cassino. Wieczorem plenerowe studio Programu 3 przeniesie się na Kulturalną Plażę Trójki przy Klubie Atelier, skąd Piotr Baron poprowadzi "Listę Przebojów Programu Trzeciego" (19.00-22.00). W sobotę 9 sierpnia na Trójkowej plaży będzie można spotkać Michała Gąsiorowskiego, który zrelacjonuje warsztaty fotograficzne m.in. w porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" (6.00 - 9.00) i "Radiowym Domu Kultury" (12.00-13.45).
Osoby, które nie zakwalifikują się na zajęcia z Filipem Ćwikiem i wszyscy słuchacze, którzy odwiedzą ekipę Programu 3 na Kulturalnej Plaży Trójki, mają szansę otrzymać własny portret zrobiony aparatem Fuji Instax działającym w technologii fotografii natychmiastowej.
Filip Ćwik. Fotograf, portrecista, reporter. Przez blisko 13 lat portretował oraz realizował reportaże dla "Newsweek Polska". Wykonuje portrety zarówno wybitnych osobistości świata kultury, polityki, jak i syryjskich uchodźców. Prowadzi autorskie studio portretu w Warszawie. W latach 2010-2012 prowadził zajęcia z fotografii prasowej w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. W 2013 r. wydał album "12 twarzy/faces".
Studiował kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest współzałożycielem agencji Napo Images i Fundacji Napo. Laureat wielu konkursów fotograficznych m.in. World Press Photo (2011), Sony World Photography Awards (2011). Pięciokrotny laureat Grand Press Photo, trzykrotny Konkursu Fotografii Prasowej oraz BZ WBK Press Foto. Publikuje w: "Le Monde", "Das Magazine", "International Herald Tribune", "Newsweek", "L’Espresso", "Days Japan", "Guardian", "The Times".

Zobacz więcej na temat: hobby Trójka

Czytaj także

Jak wypaść dobrze na zdjęciu? Talent fotografa i dobry sprzęt to nie wszystko...

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 11:00
Każdego roku robimy setki lub tysiące zdjęć - raz lepszych, raz gorszych. Wiele zależy od naszego sprzętu i talentu. Czasem jednak ani wielki talent, ani najlepszy sprzęt nie sprawią, że fotografowana osoba będzie zadowolona ze swojego wyglądu na zdjęciu. Dlaczego?
rozwiń zwiń