Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Wrocław Główny

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 07:00
Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na trzecią już wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".
Audio
  • Magda Jethon i Piotr Stelmach opowiadają Janowi Niebudkowi o wernisażu we Wrocławiu (Do południa/ Trójka)
  • Jan Niebudek o reakcjach wrocławian na wernisaż (Serwis informacyjny Trójki)
  • O kalendarzu Trójki na wrocławskim dworcu mówią Magda Jethon, Artur Andrus, Piotr Stelmach i oczywiście podróżni - słuchacze Trójki (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Wystawa we Wrocławiu, podobnie jak wcześniejsze w Warszawie i Gdyni, cieszyła się bardzo dużym powodzeniem słuchaczy i przygodnych podróżnych
Wystawa we Wrocławiu, podobnie jak wcześniejsze w Warszawie i Gdyni, cieszyła się bardzo dużym powodzeniem słuchaczy i przygodnych podróżnych Foto: K. Goleniewska/ PR3

Fotografie z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3 odsłoniliśmy w hali dworca Wrocław Główny. Wystawy fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", Program 3 zaprezentował do tej pory na dworcach Warszawa Centralna (24 listopada) i Gdynia Główna (7 grudnia).

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna >>>

Podczas uroczystości na dworcu Wrocław Główny odsłoniętych zostało 16 zdjęć, na których  99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzyli wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, gospodarz miasta Rafał Dutkiewicz, członek zarządu PKP S.A. Piotr Ciżkowicz, kurator wystawy Artur Andrus oraz dziennikarz muzyczny Trójki Piotr Stelmach. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzili w środę przed południem wrocławski dworzec, mieli doskonałą okazję do zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Przypomnijmy – tematem kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta (to zobaczysz, jak powstawał obraz) czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego postanowiliśmy pokazać nasze zdjęcia w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Wrocławska
Wrocławska wystawa wzbudziła zainteresowanie słuchaczy Trójki, ale i przygodnych podróżnych (fot. A. Szklarczyk)

Z Wrocławiem, który gościć będzie wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" od 10 do 24 grudnia, Program 3 związany jest w szczególny sposób – Trójka jest stałym partnerem medialnym prestiżowego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty, który odbywa się na przełomie lipca i sierpnia w stolicy Dolnego Śląska.

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Wrocław Główny będzie dostępna dla publiczności do 24 grudnia 2014 r. Do 21 grudnia br. wystawa gościć będzie na dworcu Gdynia Główna, a w styczniu 2015 roku odwiedzi Kraków.

Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Czytaj także

3 metry tiulu, szkolenie Wojciecha Manna i sesja... Jest już nowy kalendarz Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 09:00
Jedni na półnago, drudzy w pomarańczowych kalesonach... Przekonanie niektórych Trójkowych dziennikarzy do wcielenia się w nietypowe role podczas sesji zdjęciowych było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie wszystko się udało i nasz kalendarz możemy już oddać w Państwa ręce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Popiel wspomina pracę nad tworzeniem kalendarza Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:30
- Jestem bardzo zadowolona, efekt przeszedł moje oczekiwania - mówi o kalendarzu "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" Lidia Popiel, pod kierunkiem której powstawały sesje zdjęciowe do publikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 11:50
Od 24 listopada, przez dwa tygodnie, w Warszawie można oglądać wystawę zdjęć z kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". O jej powstawaniu mówiliśmy też na antenie Trójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 11:21
- Jestem w szoku, trudno poznać! - mówią zaskoczeni mieszkańcy Gdyni, którzy zobaczyli już wystawę fotografii z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3.
rozwiń zwiń