Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Kraków Główny

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 16:11
Otworzyliśmy wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w Krakowie. Fotografie z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3 można oglądać w hali nowego dworca Kraków Główny do 1 lutego.
Audio
  • Dyrektor Trójki Magda Jethon zdradza, który z obrazów w kalendarzu jest jej ulubionym (Serwis informacyjny Trójki)
  • Michał Olszański opowiada Izie Woźniak o najlepszym wg niego zdjęciu z kalendarza (Relacja z Krakowa w audycji Zaraz wracam/Trójka)
  • Co wspólnego mają ze sobą kalendarze: Trójki i Pirelli? (Serwis informacyjny Trójki)
Zdjęcie inspirowane obrazem Szarlatan Hieronima Boscha
Zdjęcie inspirowane obrazem "Szarlatan" Hieronima BoschaFoto: mat. prom.

Wystawy fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", Program 3 zaprezentował w listopadzie i grudniu ub.r. na dworcach Warszawa Centralna, Gdynia Główna i Wrocław Główny.

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna

Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Wrocław Główny

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym
Podczas uroczystości na dworcu Kraków Główny odsłoniliśmy 16 zdjęć, na których  99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzyli wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Tadeusz Matusz, członek zarządu PKP S.A. Jarosław Bator oraz duet znakomitych dziennikarzy – Artur Andrus i Michał Olszański. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzili w niedzielne południe krakowski dworzec, mieli doskonałą okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia  i zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów. Zwłaszcza, że na krakowskim dworcu został otwarty "Sklepik Walendzik", w którym można kupić Trójkowy kalendarz.   
Przypomnijmy – tematem kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na rok 2015/2016 są wielkie dzieła znakomitych malarzy – między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa. Cały kalendarz obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny.

– Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego postanowiliśmy pokazać nasze zdjęcia w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi – mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.
Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest cały czas w "sklepiku Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Czytaj także

3 metry tiulu, szkolenie Wojciecha Manna i sesja... Jest już nowy kalendarz Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 09:00
Jedni na półnago, drudzy w pomarańczowych kalesonach... Przekonanie niektórych Trójkowych dziennikarzy do wcielenia się w nietypowe role podczas sesji zdjęciowych było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie wszystko się udało i nasz kalendarz możemy już oddać w Państwa ręce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Popiel wspomina pracę nad tworzeniem kalendarza Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:30
- Jestem bardzo zadowolona, efekt przeszedł moje oczekiwania - mówi o kalendarzu "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" Lidia Popiel, pod kierunkiem której powstawały sesje zdjęciowe do publikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 11:50
Od 24 listopada, przez dwa tygodnie, w Warszawie można oglądać wystawę zdjęć z kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". O jej powstawaniu mówiliśmy też na antenie Trójki.
rozwiń zwiń