"Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na Dworcu Poznań Główny

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 16:41
W niedzielę 8 lutego w hali dworca Poznań Główny otwarto wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".
Audio
  • Michał Nogaś o tym, co można zobaczyć na wystawie w holu głównym poznańskiego dworca kolejowego (Serwis informacyjny Trójki)
  • Kogo poznaniacy chcą rozpoznać na zdjęciach? (Serwis informacyjny Trójki)
  • Ubrani i rozebrani. Nasi dziennikarze na fotografiach w kalendarzu Trójki 2015/2016 (Serwis informacyjny Trójki)
Dziennikarze Trójki w nowej wersji obrazu Lekcja anatomii doktora Tulpa Rembrandta
Dziennikarze Trójki w nowej wersji obrazu "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta Foto: mat. promocyjne/PR

Wystawy fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", Program 3 zaprezentował już na dworcach Warszawa Centralna, Gdynia Główna, Wrocław Główny i Kraków Główny.

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna

Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Wrocław Główny

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym

Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Kraków Główny

Podczas uroczystości na dworcu Poznań Główny odsłonięto 16 zdjęć, na których 99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzyli wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, trio znakomitych dziennikarzy - Robert Kantereit, Michał Nogaś i Piotr Stelmach oraz przedstawiciele miasta i PKP. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzili w niedzielne południe poznański dworzec, mieli doskonałą okazję do zrobienia pamiątkowego zdjęcia i zdobycia autografów swoich ulubionych redaktorów. Zwłaszcza, że na poznańskim dworcu działał "Sklepik Walendzik", w którym można było kupić Trójkowy kalendarz.   
Przypomnijmy - tematem kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy - między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

- Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego postanowiliśmy pokazać nasze zdjęcia w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Katowicach, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi - mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.
Dla tych, którzy nie mogli spotkać się 8 lutego z ekipą z Myśliwieckiej 3/5/7 na dworcu Poznań Główny, Program 3 obszernie relacjonował na antenie uroczystość otwarcia. Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Poznań Główny będzie dostępna dla publiczności do 22 lutego 2015 roku.
Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest cały czas w "Sklepiku Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Czytaj także

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Warszawa Centralna

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 14:06
Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na otwarcie wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Odsłonięcie fotografii z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3 odbędzie się w poniedziałek, 24 listopada o godz. 12.00 w hali głównej dworca Warszawa Centralna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 11:21
- Jestem w szoku, trudno poznać! - mówią zaskoczeni mieszkańcy Gdyni, którzy zobaczyli już wystawę fotografii z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Wrocław Główny

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 07:00
Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na trzecią już wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Kraków Główny

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 16:11
Otworzyliśmy wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w Krakowie. Fotografie z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3 można oglądać w hali nowego dworca Kraków Główny do 1 lutego.
rozwiń zwiń