X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Za nami festiwal "Trójka górom" w Szklarskiej Porębie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2015 22:00
- Kto zdecydował się być w Szklarskiej Porębie, ten jest wygrany - powiedział Michał Olszański, który podkreślał doskonałą atmosferę i pogodę podczas pierwszej edycji festiwalu "Trójka Górom".
Audio
  • Szklarska Poręba: "Trójka górom" czas zacząć (Relacja Michała Nogasia/Zapraszamy do Trójki)
  • Relacja Michała Nogasia z Festiwalu "Trójka górom" (Zapraszamy do Trójki - popołudnia)
  • Michał Nogaś i Michał Olszański opowiadają o piątkowym wieczorze w Szklarskiej Porębie, mówią o spotkaniu z Renatą Mauer i zapowiadają walentynkowy slalom (Zapraszamy do Trójki - ranek)
  • Rozmowa Marka Niedźwieckiego z Grażyną Biederman z Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba (Markomania/Trójka)
  • Michał Nogaś pyta o sztukę rzeźbienia w śniegu (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • Michał Nogaś i Ryszard Jaźwiński zapowiadają tańce na łyżwach (Radiowy Dom Kultury/Trójka)
  • To przejdzie do historii, czyli Michał Olszański o... pięknych kształtach (Myśliwiecka 3/5/7)
Spotkanie z Marią Czubaszek poprowadziła dyrektor Programu 3 Magda Jethon
Spotkanie z Marią Czubaszek poprowadziła dyrektor Programu 3 Magda JethonFoto: www.szklarskaporeba.pl

Spotkania z wyjątkowymi gośćmi i dziennikarzami Programu Trzeciego przyciągnęły w ostatnich dniach do Szklarskiej Poręby bardzo wielu miłośników gór i Trójki.

- Za nami choćby świetne spotkanie Marcina Zaborskiego z Janem Miodkiem, który jest wielkim fanem futbolu i w trakcie rozmowy próbował kompletować drużynę piłkarską złożoną z profesorów - mówił w sobotnie popołudnie Michał Nogaś. Całą rozmowę będzie można usłyszeć w najbliższym wydaniu Biura Myśli Znalezionych - w ostatnią niedzielę lutego.

W audycji "Markomania" Marek Niedźwiecki rozmawiał z kolei z Grażyną Biederman z Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba, która opowiadała o festiwalu i o wszystkim, co czekało na  uczestników. - Kulminacja to sobota, a konkretnie mistrzostwa Polski w rzeźbie ze śniegu. Na terenie całego miasta ustawione są ogromne pryzmy i trwają prace rzeźbiarskie. Efekty będziemy podziwiać wieczorem - mówiła Grażyna Biederman.

Nawet nie będziemy próbowali opisywać tego, w jaki sposób redaktor Olszański opowiadał na zakończenie o kształtach powstałych rzeźb śniegowych - na szczęście mogą (i muszą!) Państwo sami posłuchać jego wypowiedzi (jest dołączona do artykułu).

O rzeźbiarskie mistrzostwa pytał też w audycji "Radiowy Dom Kultury" Michał Nogaś. Jednym z pytań, które zadał biorącym udział w zawodach, było pytanie o technikę i narzędzia. - Używamy pił, tarników i narzędzi typowo murarskich. Wszystko zależy od warunków śnieżnych, bo śnieg potrafi być twardy jak marmur albo bardzo mięciutki. Zawsze trzeba dostosować narzędzie do temperatury i warunków - powiedziała Małgorzata Wiśniewska z ASP w Gdańsku.

Renata
Renata Mauer, foto: www.szklarskaporeba.pl

W piątkowy wieczór słuchacze Trójki mogli spotkać się w Szklarskiej Porębie między innymi z Renatą Mauer, dwukrotną mistrzynią olimpijską w strzelaniu. - Przepięknie opowiadała o tym, jak walczyła o złote medale, jak pokonywała trudności (...) To były piękne opowieści - mówił Michał Olszański. - Każdy, kto przyszedł do naszego namiotu,  mógł wziąć do ręki prawdziwy medal olimpijski z Sydney - wspominał. Innym ciekawym wydarzeniem minionego wieczoru było spotkanie z Marią Czubaszek, które poprowadziła dyrektor Programu 3 Magda Jethon.

Wśród
Wśród osób, z którymi mogli spotkać się uczestnicy festiwalu "Trójka górom", była Maria Czubaszek

- Na Skwerze Radiowej Trójki stanął Namiot Spotkań, który już w czwartek, pierwszy dzień festiwalu,  zapełnił się gośćmi - opowiadał Michał Nogaś prowadzący spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską. Autorka "Beksińskich" mówiła w Szklarskiej Porębie na temat kolejnej książki, którą właśnie kończy pisać.

Magdalena
Magdalena Grzebałkowska podpisuje egzemplarze swojej książki, fot. www.szklarskaporeba.pl

/

Wśród gości festiwalu Trójki byli: prof. Jan Miodek, Maria Czubaszek, Kinga Preis i Renata Mauer. Rozmawiali z nimi: dyrektor Programu 3 Magda Jethon oraz Ryszard Jaźwiński, Michał Olszański, Michał Nogaś i Marcin Zaborski. W piątek odbyło się plenerowe wydanie "Listy przebojów 3", a w sobotę "Markomania". Obie audycje prowadził Marek Niedźwiecki.

Podczas pierwszej edycji festiwalu dziennikarze Programu 3 zadebiutowali również w roli didżejów podczas sobotniej "Trójkowej dyskoteki", a Michał Olszański sprawdził się w roli jurora podczas "Walentynkowego slalomu".

Czytaj także

"Trójka górom" w Szklarskiej Porębie

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 16:29
W dniach 12-14 lutego radiowa Trójka będzie gościć w Szklarskiej Porębie. Powodem wizyty ekipy z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w tym pięknym sudeckim kurorcie jest pierwsza edycja festiwalu "Trójka górom", z którego Program 3 przeprowadzi obszerne transmisje.
rozwiń zwiń