Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w Katowicach

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 13:00
W hali dworca kolejowego odbyło się uroczyste odsłonięcie fotografii z niezwykłego "malarskiego" kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Na otwarciu wystawy było ponad tysiąc osób!
Audio
  • Marcin Pośpiech opowiada o przygotowaniach do otwarcia wystawy na dworcu w Katowicach (Serwis informacyjny Trójki)
  • "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" - wrażenia, opinie i komentarze słuchaczy obecnych na dworcu w Katowicach (Serwis informacyjny Trójki)
  • Słuchacze Trójki o otwarciu wystawy w Katowicach: "To wielkie przeżycie!", "Fantastyczny pomysł!" (Serwis informacyjny Trójki)
Trójka w obrazach wielkich mistrzów to kalendarz na rok 20152016, którego tematem są wielkie dzieła znakomitych malarzy
"Trójka w obrazach wielkich mistrzów" to kalendarz na rok 2015/2016, którego tematem są wielkie dzieła znakomitych malarzyFoto: materiały promocyjne

Wystawy fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów", Program 3 zaprezentował już na dworcach Warszawa Centralna, Gdynia Główna, Wrocław Główny, Kraków Główny i Poznań Główny.

"Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna >>>

Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Wrocław Główny >>>

Wystawa, jakiej nie było. Trójkowy kalendarz na Dworcu Centralnym >>>

Kalendarz Trójki - wystawa na dworcu Kraków Główny >>>

"Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na Dworcu Poznań Główny >>>

Podczas uroczystości na dworcu Katowice Główne odsłonięto 16 zdjęć, na których 99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzyli wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, prezydent Katowic Marcin Krupa, przedstawiciele PKP i trio znakomitych dziennikarzy - Michał Olszański, Michał Nogaś i Ryszard Jaźwiński.

Słuchacze i podróżni, którzy wczesnym popołudniem odwiedzili katowicki dworzec, mieli doskonałą okazję do zrobienia pamiątkowych zdjęć i zdobycia autografów swoich ulubionych redaktorów. Na dworcu otwarty był Sklepik Walendzik, w którym można było kupić Trójkowy kalendarz.

Przypomnijmy: tematem kalendarza "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy to Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy - między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo. Projekt zrealizowany został dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

- Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego postanowiliśmy pokazać nasze zdjęcia w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu i Katowicach, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi - mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Dla tych, którzy nie mogli spotkać się 15 lutego z ekipą z Myśliwieckiej 3/5/7 na dworcu Katowice Główne, Program 3 obszernie zrelacjonował uroczystość otwarcia wystawy.

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu PKP w Katowicach będzie dostępna dla publiczności do 1 marca 2015 r.

Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" można kupić w Sklepiku Walendziku przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Czytaj także

3 metry tiulu, szkolenie Wojciecha Manna i sesja... Jest już nowy kalendarz Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 09:00
Jedni na półnago, drudzy w pomarańczowych kalesonach... Przekonanie niektórych Trójkowych dziennikarzy do wcielenia się w nietypowe role podczas sesji zdjęciowych było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie wszystko się udało i nasz kalendarz możemy już oddać w Państwa ręce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Popiel wspomina pracę nad tworzeniem kalendarza Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:30
- Jestem bardzo zadowolona, efekt przeszedł moje oczekiwania - mówi o kalendarzu "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" Lidia Popiel, pod kierunkiem której powstawały sesje zdjęciowe do publikacji.
rozwiń zwiń