Trójka zaprasza na koncert Maleńczuka we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 16:01
Program 3 Polskiego Radia i PKP S.A. przygotowały muzyczny prezent dla słuchaczy, mieszkańców Wrocławia i turystów – w piątek 22 maja na miejscowym Świebodzkim dworcu PKP wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing.
Maciej Maleńczuk  Psychodancing wystąpią na scenie Świebodzkiego dworca PKP we Wrocławiu
Maciej Maleńczuk & Psychodancing wystąpią na scenie Świebodzkiego dworca PKP we Wrocławiu Foto: J. Konecki/ PR

Koncert na terenie zabytkowego obiektu będzie zwieńczeniem uroczystego "chrztu" Krasnala Trójkucia Wywiadka i Mostu Radiowej Trójki oraz inauguracją tegorocznej edycji Świebodzkiego Targu Kultury. 
17 kwietnia Program 3 przyznał Wrocławiowi – jako pierwszemu miastu na świecie – Trójkowy Znak Jakości. Odbierając to wyjątkowe wyróżnienie podczas specjalnego wydania "Listy Przebojów Trójki", prezydent Rafał Dutkiewicz podarował rozgłośni z ul. Myśliwieckiej figurkę krasnala (są one charakterystycznym elementem przestrzeni miejskiej). Zadeklarował także przekazanie Trójce pobliskiego mostku przy Świebodzkim dworcu PKP. Słowa dotrzymał – w piątek 22 maja odbędzie się oficjalne odsłonięcie tabliczki z nazwą Mostu Radiowej Trójki. Równocześnie Magda Jethon, Dyrektor Programu 3, oficjalnie "ochrzci" wrocławskiego krasnala, który głosami słuchaczy otrzymał imię Trójkuć Wywiadek.
Uroczystości te odbędą się podczas plenerowego wydania popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16.00-19.00), którą poprowadzi – ze skweru przy Moście Radiowej Trójki – Kuba Strzyczkowski. Podczas audycji słuchacze będą mogli również spotkać się z dziennikarzem muzycznym Programu 3 Piotrem Baronem. Na miejscu nie zabraknie też – cieszącego się ogromną popularnością wśród słuchaczy – "Sklepiku Walendziku" z Trójkowymi gadżetami.
Wydarzeniem i zarazem uroczystym zwieńczeniem dnia będzie, przygotowany przez Trójkę i PKP S.A., koncert Macieja Maleńczuka & Psychodancing na scenie Świebodzkiego dworca PKP (początek o godz. 20.00). Wydarzenie inauguruje tegoroczną edycję Świebodzkiego Targu Kultury.  
Wieczór z Trójką we Wrocławiu zakończy specjalne wydanie "Offensywy" (22.00-0.00), czyli autorskiej audycji Piotra Stelmacha z Świebodzkiego dworca PKP.
Organizowany przez PKP S.A. Świebodzki Targ Kultury to stosunkowo nowe wydarzenie na wrocławskiej mapie kultury. Rok temu, podczas pierwszej edycji, na uczestników czekały liczne koncerty, wykłady, pokazy filmów, warsztaty dla dorosłych i dzieci. Nadchodzący Targ zapowiada się równie ciekawie.

***

Zaproszenia na koncert są do odbioru codziennie (do czwartku) w godzinach od 7 do 21 w Nowym Biurze Dworca w holu kasowym dworca Wrocław Główny, pomiędzy poczekalnią, a okienkami kas biletowych.
W piątek (w dniu koncertu), zaproszenia będzie można odebrać na dworcu do godz. 16.00.

Wszystkie osoby, które będą brały udział w koncercie, powinny zapoznać się z regulaminem imprezy, który dostępny jest tu: Koncert na Świebodzkim - regulamin (pdf)

Czytaj także

Trójkowy Krasnal to Trójkuć Wywiadek

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2015 08:10
Trójkuć Wywiadek ma czworo rodziców. Są to: Magdalena z Olsztyna, Barbara ze Skowarcza, Artur z Bolesławca i Tomasz z Wrocławia. Gratulujemy!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrocław z Trójkowym Znakiem Jakości

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2015 12:00
Program 3 przyznał Wrocławiowi Trójkowy Znak Jakości 1 kwietnia, w dniu swoich 53. urodzin. Dotąd tym tytułem były nagradzane najbardziej wartościowe książki, płyty i wydarzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nadodrze - Wrocław zmienia się nowocześnie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 13:00
- Nie ma lepszego miejsca do spędzania czasu niż Nadodrze - mówi o wrocławskiej dzielnicy, która właśnie odzyskuje blask Zbigniew Maćków - architekt zaangażowany w pracę biura ESK - Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.
rozwiń zwiń