Trójka na letnich festiwalach

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2015 12:46
Cztery gorące dni pełne znakomitej muzyki i ciekawych spotkań zaproponuje słuchaczom w tym tygodniu Trójka. Program 3 jak co roku wybierze się na Festiwal Media i Sztuka w Darłowie, Suwałki Blues Festival oraz Męskie Granie. Ze wszystkich miejsc Trójka, patron medialny wydarzeń, nada specjalne audycje.
Darłowo, Suwałki, Wrocław - między innymi w tych miastach będą w weekend nasi dziennikarze
Darłowo, Suwałki, Wrocław - między innymi w tych miastach będą w weekend nasi dziennikarze Foto: E. Iwanicka/ PR

To będzie czwarta z kolei wakacyjna wizyta Trójki na Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie, który co roku może pochwalić się ambitnym programem i listą wybitnych gości. Mocną stroną imprezy jest znakomita publiczność, która chętnie i tłumnie uczestniczy w koncertach, projekcjach filmowych, spektaklach teatralnych, warsztatach i spotkaniach z artystami. Dlatego Trójka świetnie czuje się w Darłowie, dokąd - tradycyjnie już - wysyła mocną dziennikarską ekipę.

Pierwszego dnia festiwalu, 9 lipca, Ryszard Jaźwiński zaprasza na rozmowę z Danutą Stenką (godz. 18.15), nieco później gościem Barbary Marcinik będzie Maja Komorowska (godz. 21.00). 10 lipca uczestnicy festiwalu będą mieli okazję spotkać m.in. Wojciecha Manna, który poprowadzi poranną audycję "Zapraszamy do Trójki" prosto z Darłowa (godz. 6.00-9.00), i Tomasza Żądę w specjalnym wydaniu "Muzycznej poczty UKF" (godz. 12.00-13.45). Michał Olszański już teraz zaprasza na rozmowę z płk. Krzysztofem Olkowiczem, najbardziej znanym dyrektorem więzienia w Polsce (godz. 13.00), a gościem Tomasza Żądy będzie Urszula Dudziak (godz. 14.00). "O sztuce mówienia bez bełkotania i faflunienia" Mirosław Oczkoś porozmawia z Michałem Olszańskim (godz. 15.30). Zaś późnym wieczorem o godz. 23.00 wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w specjalnej imprezie tanecznej "Dyskoteka Żąda Przebojów", którą poprowadzi oczywiście Tomasza Żąda. W sobotę 11 lipca o godz. 13.30 pod hasłem "RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą" odbędzie się spotkanie z Wojciechem Mannem, którego gośćmi będą dyrektor Programu 3 Magda Jethon oraz Michał Nogaś. O godz. 19.00 w ramach "Kabaretowej Sceny Trójki" z recitalem pt. "Life?" wystąpi Andrzej Poniedzielski. W niedzielę, ostatniego dnia festiwalowego, Barbara Marcinik poprowadzi spotkanie "Muzyczne fascynacje Marcina Kydryńskiego" (godz. 13.00) z udziałem dziennikarza, a jego audycja "Siesta" (godz. 15.00-17.00) zostanie nadana na żywo prosto z Darłowa. Podczas festiwalu będzie otwarty kultowy "Sklepik Walendzik" z Trójkowymi gadżetami oraz wydawnictwami książkowymi i płytowymi.

Także 9 lipca rozpocznie się Suwałki Blues Festival, na którym nie zabraknie radiowej Trójki. Podczas otwarcia festiwalu Program 3 uczci specjalnym koncertem 40-lecie Trójkowej audycji "Bielszy odcień Bluesa". Jak zapowiada Jan Chojnacki, twórca legendarnej audycji: - W czterdziestą rocznicę debiutu antenowego, w czwartek 9 lipca, BOB przeniesie się na jeden wieczór z Myśliwieckiej do pięknej sali Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tu, na inaugurację VIII Suwałki Blues Festival, odbędzie się trzygodzinny koncert jubileuszowy transmitowany na żywo w Trójce. Wystąpią moi goście i przyjaciele: zespół Wovoka, brytyjski pianista boogie Paddy Milner i na zakończenie - Voo Voo. Transmisja koncertu w audycji "Bielszy odcień Bluesa" w czwartek o godz. 22.05 na antenie Trójki.

W nadchodzący weekend Program 3 pojawi się również na trasie Męskiego Grania we Wrocławiu. 11 lipca słuchaczy ucieszy z pewnością transmisja koncertu L.U.C.-a (godz. 18.05-19.00). Tego samego dnia prosto z Wrocławia Piotr Stelmach i Anna Gacek poprowadzą audycję "Myśliwiecka 3/5/7" (godz. 15.05), a dzień wcześniej "Offensywę" (godz. 22.05).

Czytaj także

"Chrzest" Trójkucia Wywiadka i Kładka Trójki we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2015 15:00
Kładka Radiowej Trójki, którą można się przechadzać w stolicy Dolnego Śląska, uroczyście otrzymała swoją nazwę. Przy tej okazji imię otrzymał też Trójkowy krasnal Trójkuć Wywiadek. Spotkać go można tuż obok kładki.
rozwiń zwiń