X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

#SOSNepal – podsumowanie po miesiącu akcji

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 12:21
Cały czas można włączyć się w pomoc dla osób poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Akcja #SOSNepal, która ma na celu zebranie jak najwięcej środków na pomoc, trwa miesiąc i już przyniosła ogromne efekty. Polacy z wielkim entuzjazmem włączyli się w inicjatywę – kupują charytatywne koszulki, wysyłają SMS-y, organizują własne wydarzenia i zbiórki do puszek, rozkręcają akcje w mediach społecznościowych – wszystko po to, by wesprzeć działania Polskiej Akcji Humanitarnej w Nepalu.
Dziennikarze Trójki solidarnie przyłączyli się do akcji. Koszulkę SOSNepal prezentuje Piotr Metz
Dziennikarze Trójki solidarnie przyłączyli się do akcji. Koszulkę #SOSNepal prezentuje Piotr Metz Foto: K. Goleniewska/ PR3

W akcji #SOSNepal chodzi o zebranie jak największej kwoty na pomoc osobom poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Nepalu, w którą włączyło się ponad 30 redakcji prasowych, radiowych i telewizyjnych oraz ogromna liczba Polek i Polaków, którzy chcą pomagać Nepalczykom. Akcję wspierać można poprzez zakup specjalnej koszulki w drogeriach Rossmann lub wysłanie charytatywnego SMSa o treści „Nepal” na nr 73646. Do tej pory kupiono 37 tys. koszulek i wysłano 124 tys. SMSów charytatywnych.

W promocję akcji włączyło się wiele gwiazd, m.in.: Jan Borysewicz, Urszula Dudziak, Anna Dymna, Piotr Fronczewski, Anna Maria Jopek, Kayah, Piotr Machalica, Wojciech Malajkat, Marian Opania, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Artur Rojek, Ania Rusowicz, Muniek Staszczyk, Jerzy Stuhr, Magda Umer, Grzegorz Turnau, Bartosz i Wojciech Waglewscy, Grażyna Wolszczak i Zbigniew Zamachowski.

Akcja #SOSNepal rozbudziła w społeczeństwie chęć zaangażowania w pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Na konto Polskiej Akcji Humanitarnej wpłynęły do tej pory ponad 2 mln złotych. W pomoc dla Nepalu chętnie zaangażowali się także uczniowie i nauczyciele w ramach organizowanych w szkołach zbiórek oraz akcji #Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc. Uczniowie i nauczyciele zebrali 170 tys. złotych, które przekazali na działania PAH w Nepalu. W ramach akcji #ZamiatKwiatka, na zakończenie roku szkolnego uczniowie przekazywali symboliczną kwotę (odpowiednik kosztów zakupu bukietu kwiatów) na rzecz pomocy poszkodowanym w trzęsieniu ziemi Nepalczykom. Nauczycielom okazali w ten sposób swój dowód zaangażowania i wsparcia dla potrzebujących.

Wszystkie zebrane środki zostaną wykorzystane na kontynuowanie działań Polskiej Akcji Humanitarnej w Nepalu. Po zakończeniu trwającej obecnie pory monsunowej PAH przystąpi do długofalowych projektów odbudowy zniszczeń. Dlatego tak ważne jest, aby przed ustaniem deszczy uzbierać jak najwięcej środków na pomoc.

Włącz się w pomoc!

  • Kup koszulkę w drogeriach Rossmann, na www.skleppah.pl, www.sklep.polskieradio.pl oraz www.kulturalnysklep.pl. Cena charytatywnego T-shirtu wynosi 25 zł. Całkowity dochód zostanie przekazany na działania PAH w Nepalu.
  • Wyślij SMS o treści „Nepal” pod numer 73646 (całkowity koszt to 3,69 zł). Operatorzy komórkowi (Heyah, Orange, Play, Plus, T-Mobile) zrzekli się dochodu ze specjalnych SMS-ów. Partnerem Technologicznym akcji jest Digital Virgo S.A.

Czytaj także

Wystartowała akcja pomocy Nepalowi #SOSNepal

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 13:05
Program 3 Polskiego Radia oraz ponad 30 redakcji telewizyjnych, radiowych i prasowych, w porozumieniu z Polską Akcją Humanitarną, rozpoczęło wspólną akcję, której celem jest zbiórka pieniędzy dla nepalskich dzieci i ich rodzin. Pomóc można kupując specjalna koszulkę lub wysyłając SMS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiem, że Nepal się z tego podniesie"

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
Magda i Sujan, polsko-nepalskie małżeństwo, przeżyli trzęsienie ziemi w Katmandu. Teraz planują odbudowę nepalskiej wioski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nepal ciągle potrzebuje pomocy. Przyszła pora monsunowa

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2015 19:22
- Teraz przez dwa miesiące będzie tam lał deszcz. A domy są nadal zniszczone - opowiadał w Trójce Zbigniew Pawlak, wolontariusz, który niedawno wrócił z Nepalu.
rozwiń zwiń