X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zaszyfrowana Trójka

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2015 09:19
Zapraszamy na cykl audycji poświęconych kryptologii oraz na specjalne wydanie Listy Przebojów Trójki z Bydgoszczy.
Marian Rejewski
Marian RejewskiFoto: Wikipedia/domena publiczna

Program 3 Polskiego Radia włącza się w obchody 110. rocznicy urodzin Mariana Rejewskiego - bydgoskiego matematyka i kryptologa, który złamał kod słynnej Enigmy. Z tej okazji Trójka zaprasza na cykl audycji poświęconych genialnemu naukowcowi oraz tajnikom szyfrowania, a także wybierze się do Bydgoszczy, skąd nada specjalne, plenerowe wydanie "Listy przebojów".

Decyzją Rady Miasta Bydgoszczy 2015 rok uznany został "Rokiem Mariana Rejewskiego" - wybitnego matematyka i kryptologa, który urodził się w tym mieście 16 sierpnia 1905 roku. W 1932 roku Marian Rejewski – łamiąc wraz z Henrykiem Zygalskim i Jerzym Różyckim – kod Enigmy, niemieckiej maszyny szyfrującej, przyczynił się do szybszego zakończenia II wojny światowej.

By upamiętnić rocznicę urodzin Mariana Rejewskiego, Program 3 przygotował mini-cykl audycji poświęconych naukowcowi oraz tajnikom kryptologii. Materiały Wioletty Myszkowskiej o tej tematyce pojawią się w Trójce codziennie od poniedziałku 21 września do piątku 25 września o godz. 9.20 w audycji "Do południa". Zwieńczeniem cyklu będzie specjalne, "zaszyfrowane" wydanie "Listy Przebojów Programu 3", którą poprowadzi z RestoBaru "Karramba" (ul. Stefana Batorego 1) Marek Niedźwiecki. Początek audycji o godz. 19.05.

Na miejscu nie zabraknie też - cieszącego się ogromną popularnością wśród słuchaczy - "Sklepiku Walendziku" z Trójkowymi gadżetami.

Zobacz więcej na temat: Marian Rejewski Trójka