Dziennikarze Trójki nominowani do MediaTorów

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 14:13
Studenci dziennikarstwa już po raz 9. wskazali najlepszych, według nich, dziennikarzy i ludzi mediów. W gronie wyróżnionych znaleźli się: Marcin Zaborski, Dariusz Rosiak i Jakub Rużyłło.
Studenckie Nagrody Dziennikarskie - MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety
Studenckie Nagrody Dziennikarskie - MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytetyFoto: mat. pras./http://mediatory.pl/

Marcin Zaborski został wyróżniony za "Salon polityczny Trójki" i "Puls Trójki". W uzasadnieniu napisano: Za rozmowy polityczne na najwyższym poziomie merytorycznym przy zachowaniu wysokiej kultury osobistej. Za wnikliwość, która wprawiła w zakłopotanie już niejednego polityka, a słuchaczowi nie pozwoliła odejść od radioodbiornika. Za pytania, które sami chcielibyśmy zadać rządzącym oraz bycie głosem tych, którzy takiej możliwości nie mają.

Jakub Rużyłło jest autorem muzycznej audycji "Tony z betonu". Jury wyróżniło go za obalanie stereotypów i pokazywanie, że raperzy to prawdziwi artyści, znakomici tekściarze i wnikliwi obserwatorzy. Za odwagę, niedopasowanie do konwencji i akceptację dla innych brzmień. Za spojrzenie na kulturę hip-hop od strony twórcy, a nie krytyka muzycznego.

Dariusz Rosiak prowadzi w Trójce "Raport o stanie świata". A tak brzmi uzasadnienie nominacji dla niego: Za program, który pokazuje z bliska problemy świata współczesnego, a szczególnie za reportaż "Zabić jak najwięcej osób i umrzeć" traktujący o walce Kurdów z radykalnym Państwem Islamskim. Za reporterskie poświęcenie i ryzykowanie własnym życiem dla przybliżenia realiów wojny z islamskimi fundamentalizmem. Za wzruszające rozmowy przenoszące słuchacza na Bliski Wschód.

Studenckie Nagrody Dziennikarskie - MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa doceniają swoje autorytety. Dzięki temu przyszli dziennikarze z całej Polski mają szansę nagrodzić tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze - z punktu widzenia przyszłego redaktora - tory.

Laureat w kategorii AuTORytet ogłoszony zostanie już 12 listopada. Zwycięzców w pozostałych kategoriach poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się 28 listopada w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.