X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień z zabytkami w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 14:57
Pomniki historii - zabytki najwyższej klasy, o których nie można nie wiedzieć. Na razie mamy ich w Polsce sześćdziesiąt. W poniedziałek 23 listopada o kilku z nich opowiemy na antenie Trójki.
Wrocławska Hala Stulecia została uznana za pomnik historii rozporządzeniem prezydenta RP z 13 kwietnia 2005 roku
Wrocławska Hala Stulecia została uznana za pomnik historii rozporządzeniem prezydenta RP z 13 kwietnia 2005 rokuFoto: Taxiarchos228 / FAL / Wikimedia Commons

Pomnik historii to jedna z kilku form ochrony zabytków w Polsce. Status PH ustanawiany jest w drodze prezydenckiego rozporządzenia - głowa państwa przyznaje go zabytkom nieruchomym o szczególnej wartości historycznej, naukowej czy artystycznej. Uznanie za PH oznacza nadanie danemu zabytkowi szczególnej rangi ze względu na jego wartość dla kultury narodowej.

Lista pomników historii jest otwarta. Od roku 1994 do chwili obecnej kolejni prezydenci wpisali na nią sześćdziesiąt obiektów - pełne zestawienie można znaleźć na stronach Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Historię wybranych miejsc przybliżą dziennikarze Trójki: Natalia Grzeszczyk opowie o warszawskim Wilanowie (poranne pasmo "Zapraszamy do Trójki") i Kazimierzu Dolnym ("Do południa"), Wiloetta Myszkowska o katowickim Nikiszowcu ("Do południa") i Łodzi ("Akademia rozrywki"), natomiast Agnieszka Obszańska o młynie papierniczym w Dusznikach-Zdroju ("Teren kultura"). Robert Kantereit w popołudniowym paśmie "Zapraszamy do Trójki" porozmawia z prof. dr hab. inż. arch. Małgorzatą Rozbicką - dyrektor NID. Zapraszamy do słuchania!

Partnerem audycji jest Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Czytaj także

Chcą usłyszeć głos świadków historii

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 17:20
- Naszym celem jest to, by ocalić od zapomnienia relacje seniorów - tłumaczy ideę projektu "Praga Gada" Przemysław Olszewski z Fundacji Animacja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Odkrywamy tajemnice śląskiego dziedzictwa

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 17:00
Szlak polskich zabytków zaprowadził nas tym razem na Śląsk. Odwiedzamy z mikrofonem m.in. cieszyńską Wenecję, młyn książęcy w Cieszynie czy nietypowy zamek w Siewierzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Słowo historii. Fotoeseje" - album, który ocala od zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 11:27
Historia publikacji, o której mówimy w kolejnym odcinku "Trójkowego znaku jakości", zaczyna się od albumu zdjęć nieznanego autora, a kończy na pięknych tekstach kilku polskich autorów.
rozwiń zwiń