Święta w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 08:10
Program 3 Polskiego Radia przygotował na święta wiele ciekawych audycji publicystycznych i specjalnie dobraną muzykę.
 Święta w Trójce
Foto: Glow Images/East News

W wigilię Bożego Narodzenia Trójka zaprasza m.in. na "12 przepisów na…" Michała Nogasia (w ramach "Do południa", czyli w godz. 9.00-12.00). - W czasie, gdy większość z nas będzie przygotowywać się do kolacji, myć podłogi, trzepać dywany, wypiekać, robić ostatnie zakupy, chciałbym, byśmy posłuchali wspólnie mądrych ludzi. Ja za takowych, ale - niestety - zbyt rzadko słuchanych ludzi uważam pisarzy. Dlatego w to przedpołudnie w Wigilię im właśnie chcę oddać głos - zapowiada Michał Nogaś.

(fot. W. Kusiński/PR) (fot. W. Kusiński/PR)

Roboczy tytuł programu brzmi "12 przepisów na..." i, rzecz jasna, kojarzy się z wigilijnym stołem. - Ja chcę jednak, by pisarze podali przepisy na coś innego… Przepisy, które przydadzą się nam wszystkim. Między innymi na dobro, rozwagę, szacunek, braterstwo czy życiowy optymizm - dodaje dziennikarz Trójki, który do radiowego "stołu" zaprosił: Justynę Bargielską, Eustachego Rylskiego, Andrzeja Muszyńskiego, Magdalenę Tulli, Mariana Pilota, Sylwię Chutnik, Joannę Bator, Mariusza Szczygła, Zygmunta Miłoszewskiego, Julię Fiedorczuk, Małgorzatę Szejnert i Łukasza Orbitowskiego.

Z kolei od godz. 20.00 do 24.00 na słuchaczy czeka Barbara Marcinik i jej tajemniczy goście - bohaterowie tradycyjnej "Wigilii w Trójce".

W pierwszy dzień świąt, 25 grudnia, Trójka poleca m.in. wyjątkowy koncert kolęd rodzin Steczkowskich i Pospieszalskich (godz. 9.00-10.00) i audycję Janusza Deblessema (godz. 10.00-12.00), w której autor porozmawia z Antoniną Krzysztoń oraz Mirosławem Czyżykiewiczem - o jego nowym albumie "Odchodzę, wracam". Warto posłuchać również Ryszarda Jaźwińskiego i jego wyboru najlepszej muzyki z musicali (14.00-15.00), rozmowy Barbary Marcinik z Markiem Kondratem (godz. 17.00-19.00) i - oczywiście - świątecznego wydania kultowej "Listy Przebojów PR3" (godz. 19.00-22.00), którą poprowadzi Piotr Baron.

Natomiast w sobotę, 26 grudnia Program 3 zaprasza m.in. na pierwszą cześć koncertu Warrena Haynesa ze Studia Muzycznego im. Agnieszki Osieckiej (14.00-15.00) i "Literackie Biuro Śledcze" w opracowaniu Michała Nogasia i Jerzego Sosnowskiego. Tym razem tematem audycji będą… duchy!

Czytaj także

Rozmowa z Olgą Tokarczuk w "Klubie Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 10:45
We wtorek 10 listopada gościem Jerzego Sosnowskiego w "Klubie Trójki" będzie Olga Tokarczuk. Znakomita pisarka opowie w Programie 3 m.in. o swojej najnowszej powieści "Księgi Jakubowe" i internetowym hejcie, który spotkał ją po przyznaniu literackiej nagrody Nike. Początek audycji – jak zwykle o godz. 21.05.
rozwiń zwiń

Czytaj także

33 z 2015, czyli książki roku w "Z najwyższej półki"

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2015 22:00
Stworzenie listy tytułów, dzięki którym zapamiętamy ostatnie dwanaście miesięcy, nie jest łatwe. Ale spróbujmy! Dziś w "Z najwyższej półki" najlepsze, najważniejsze, najciekawsze książki roku.
rozwiń zwiń