Rusza 46. akcja "Wakacje na dwóch kółkach"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2016 18:13
4 maja na antenie Programu 3 Polskiego Radia wystartował 46. konkurs "Wakacje na dwóch kółkach". – W tym roku laureaci pojadą w nagrodę na wyprawę rowerową na wybrzeże Costa Calida w Hiszpanii – ogłosił w audycji o tym samym tytule Henryk Sytner, pomysłodawca akcji.
Audio
  • Rusza 46. akcja "Wakacje na dwóch kółkach" (Trójka)
Pomysłodawcą akcji jest dziennikarz Trójki Henryk Sytner, popularyzator aktywnego trybu życia
Pomysłodawcą akcji jest dziennikarz Trójki Henryk Sytner, popularyzator aktywnego trybu życia Foto: Emilia Iwanicka/PR

To już 46. odsłona konkursu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem młodych rowerzystów i słuchaczy Trójki.  Aby zdobyć nagrodę w postaci rowerowej wyprawy, trzeba przygotować pracę – opis odbytej od maja do sierpnia tego roku rowerowej wycieczki po Polsce na dystansie co najmniej 30 km łącznie, zawierający mapę trasy i relację z wyprawy z uwzględnieniem najciekawszych krajobrazowo obiektów oraz zabytków, śladów kultury ludowej, miejsc pamięci itp. Praca może mieć dowolną formę (kroniki, albumu ze zdjęciami, rysunkami itp.).

– W ubiegłym roku na konkurs przyszło ponad sto zgłoszeń, a finałową dziesiątkę wybraliśmy spośród kilkunastu najlepszych prac. Co roku zwracamy uwagę nie tylko na formę, ale przede wszystkim na treść, oddającą podróżnicze i rowerowe pasje autorów – mówi Henryk Sytner, pomysłodawca akcji i dziennikarz Trójki, który przypomina, że w konkursie mogą wziąć udział słuchacze i rowerzyści, którzy nie przekroczyli 19 roku życia.

Nazwiska laureatów tegorocznego konkursu Henryk Sytner ogłosi w jednym z sierpniowych wydań audycji "Wakacje na dwóch kółkach". Start wyprawy do Hiszpanii, w której weźmie udział 10 szczęśliwców, również w sierpniu.

Audycji "Wakacje na dwóch kółkach" można słuchać w Trójce w poniedziałki i środy o godz. 15.05, a w piątki o 14.05.

Regulamin konkursu znaleźć można TU>>>

Zobacz więcej na temat: Henryk Sytner SPORT

Czytaj także

46. akcja sportowo-turystyczna radiowej Trójki "Wakacje na dwóch kółkach 2016"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2016 12:22
Jak co roku Henryk Sytner zaprasza wielbicieli dwóch kółek na wspólną wyprawę rowerową. Do zdobycia jest udział w wyprawie do Hiszpanii na Wybrzeże Costa Calida.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziennikarze Trójki z odznaczeniami państwowymi

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 13:28
Henryk Sytner, Wiktor Legowicz i Ryszard Jaźwiński znaleźli się w gronie pracowników Polskiego Radia uhonorowanych odznaczeniami państwowymi. Wyróżnienia przyznano za wybitne zasługi na rzecz rozwoju Polskiego Radia.
rozwiń zwiń