"Trójka wraca do korzeni" – nowa akcja Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 12:53
Gołdap, Gdynia, a w przyszłości Horodło, Przemyśl, Kluki, Kłodzko, Pszczyna – dziennikarze Trójki wyruszają z reporterskim mikrofonem w Polskę.
Tężnie w Gołdapi
Tężnie w Gołdapi Foto: Krokus/CC BY-SA 4.0/commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=36692324

A wszystko po to, by przybliżyć słuchaczom miejsca, które zapisały się w historii naszego kraju, odegrały istotną rolę w jego rozwoju lub leżą na styku różnych kultur. "Trójka wraca do korzeni" po raz pierwszy z Gołdapi już w najbliższy czwartek 21 lipca.

W nowym cyklu reporterzy Trójki – Paulina Kozion i Łukasz Karusta – wraz z zaproszonymi gośćmi opowiedzą o tradycjach miasta i regionu, przybliżą jego specyfikę, powrócą do ważnych dat i miejsc w historii. Nie zabraknie informacji o lokalnej kuchni, zwyczajach, gwarze, ciekawostkach turystyczno-krajoznawczych. Zaproszą liderów lokalnej społeczności: przewodników, animatorów kultury i ludzi biznesu.

Z pierwszą wizytą Trójka wybiera się w czwartek 21 lipca do Gołdapi – miasta leżącego na styku Polski, Rosji i Litwy, dynamicznie rozwijającego się ośrodka turystycznego oraz uzdrowiskowego na Mazurach. Relacje z tego miejsca pojawią się w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki": o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35. Lokalne media zaprezentowane zostaną natomiast w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 6.50.

Następne wydanie akcji "Trójka wraca do korzeni" planowane jest na 18 sierpnia. Wtedy reporterzy programu zajrzą do Gdyni. Wśród miast, które chcą odwiedzić dziennikarze Programu 3, są ponadto m.in. Horodło, Lwów, Przemyśl, Supraśl, Wilno, Starogard Gdański, Kluki, Kłodzko i Pszczyna.

 

Energa SA