Trójka w Katowicach, czyli OFF Festival 2016 na antenie Programu 3

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2016 13:10
Trwa lato z dobrą muzyką na antenie Trójki. Kolejnym wydarzeniem muzycznym, po Open'erze i koncertach w ramach trasy Męskie Granie, któremu patronuje Program 3 Polskiego Radia, jest OFF Festival. Katowickie święto muzyki alternatywnej startuje już 5 sierpnia. Trójka zaplanowała obszerne relacje z tego wydarzenia.
Publiczność przed sceną główną Off Festivalu (ed. 2016)
Publiczność przed sceną główną Off Festivalu (ed. 2016)Foto: Adam Jędrysik/mat. organizatorów

Od piątku do niedzieli (5-7 sierpnia), czyli przez cały festiwal, ekipa dziennikarzy Trójki będzie na bieżąco informować słuchaczy o jego przebiegu. Dzięki audycjom, nadawanym na żywo z Doliny Trzech Stawów w Katowicach, miłośnicy dobrej muzyki wysłuchają relacji z licznych festiwalowych wydarzeń oraz wywiadów z artystami.

W piątek (5 sierpnia) Trójka nada specjalne OFF-owe wydanie "Fest ProgramuGrzegorza Hoffmanna (godz. 13.00-14.00), a Jacek Hawryluk poprowadzi z Katowic audycję "W tonacji Trójki" (godz. 14.00-16.00). Słuchacze Programu 3 będą mogli poczuć atmosferę imprezy również dzięki Annie Gacek, która zaprasza na wieczorną "Offensywę" (godz. 22.00-24.00).

Relacje Trójkowych dziennikarzy z OFF Festiwalu pojawią się również w sobotę (6 sierpnia) w: "Radiowym domu kultury" (godz. 12.00-14.00), "Liście osobistejPiotra Metza (godz. 19.00-22.00), a w niedzielę (7 sierpnia) Anna Gacek opowie o imprezie w "Piosenkach bez granic" Wojciecha Manna (godz. 10.00-12.00).

OFF Festival w serwisie internetowym Polskiego Radia >>>

OFF to jeden z najważniejszych festiwali alternatywnych w Polsce, zainaugurowany w 2006 roku w Mysłowicach z inicjatywy Artura Rojka, byłego lidera grupy Myslovitz, pomysłodawcy i organizatora imprezy. Festiwal tradycyjnie odbywa się w sierpniu, od sześciu lat w katowickiej Dolinie Trzech Stawów. Trójka, jako patron medialny wydarzenia, jest z nim od początku silnie związana. Podczas tegorocznej, jedenastej już imprezy, na festiwalowej Scenie Trójki wystąpią - wzorem ubiegłych lat - artyści rekomendowani przez dziennikarzy muzycznych Programu 3 (m.in. Napalm Death, Mgła, Księżyc, Daniel Avery, Basia Bulat oraz grupa SBB grająca swój debiut "Nowy Horyzont", a także Komety w repertuarze grupy Partia).

Przy festiwalu powstanie również Kawiarnia Literacka goszcząca poetów, pisarzy i ludzi kultury. Jej gospodarzami będą m.in. Michał Nogaś z Programu 3 i Szymon Kloska z Instytutu Książki. W programie spotkania m.in. z: Ewą Berbeką, Katarzyną Puzyńską, Marcinem Podolcem czy Jackiem Świdzińskim


Michał Nogaś podczas jednego ze spotkań w ramach "Kawiarni literackiej", fot. Artur Szklarczyk/PR Michał Nogaś podczas jednego ze spotkań w ramach "Kawiarni literackiej", fot. Artur Szklarczyk/PR

Ponadto gościem spotkania "Wyklętych droga - z nicości w blask" będzie Wacław Holewiński, współautor nowego programu literackiego w Trójce pt. "Mistrz i Katarzyna".

Zobacz więcej na temat: Off Festival 2016 Trójka