Wyprawa "3 sztuki w Antarktyce" pod patronatem ONZ i Radiowej Trójki

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 18:00
Bezprecedensowy projekt artystyczny "Trzy sztuki w Antarktyce", któremu patronuje Program 3 Polskiego Radia, zyskał kolejnego, prestiżowego sprzymierzeńca – Organizację Narodów Zjednoczonych. Wyprawa wyruszy w lutym 2017 roku, a obszerne relacje pojawią się na antenie Trójki.
Patronem głównym projektu Trzy sztuki w Antarktyce jest Program 3 Polskiego Radia
Patronem głównym projektu "Trzy sztuki w Antarktyce" jest Program 3 Polskiego RadiaFoto: flickr.com/andikam

"Trzy sztuki w Antarktyce"to wyjątkowe przedsięwzięcie, które poprzez sztukę chce zwrócić uwagę na globalne znaczenie Antarktyki w szybko zmieniającym się świecie. Ten cel został doceniony przez międzynarodową agendę ONZ – United Nations Global Compact, która objęła wyprawę swoim patronatem i uznała ją za ważną inicjatywę promującą wartości związane ze sztuką i naturą. United Nations Global Compact funkcjonuje w 166 krajach, a zajmuje się m.in. promocją ochrony środowiska naturalnego.

Przygotowania do podróży na jachcie żaglowym, która rozpocznie się w lutym 2017 roku, są bardzo zaawansowane. Przypomnijmy, że zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele trzech dziedzin polskiej sztuki i kultury, a więc: Adam Nowak (muzyka), Olaf Lubaszenko (film) oraz Bartosz Stróżyński (fotografia), zamierza zrealizować szereg niezwykle ambitnych artystycznych zadań.

W trakcie wyprawy zagrany zostanie – transmitowany przez Trójkę – pierwszy w historii koncert polskiego artysty w Antarktyce. Ponadto w trakcie występu Adam Nowak wykona premierowo utwór napisany podczas ekspedycji. Z kolei Olaf Lubaszenko wyreżyseruje film prezentujący zmagania polskich artystów z dziką i nieprzewidywalną przyrodą Antarktyki. Wreszcie Bartosz Stróżyński podejmie się wykonania cyklu fotografii w technice kolodionowej. Przebieg rejsu będzie można usłyszeć na antenie Trójki podczas relacji "na żywo" dziennikarza Trójki – Pawła Drozda.

- W lutym 2017 r. zespół, w skład którego wchodzą przedstawiciele trzech dziedzin polskiej sztuki i kultury (filmu, muzyki i fotografii), popłynie jachtem żaglowym do Antarktyki – miejsca, które za kilka lat może stać się centrum wydarzeń o znaczeniu globalnym, a jego kondycja ma istotne znaczenie dla przyszłości całego świata. Uczestnicy rejsu, inspirowani podróżą, dziką naturą i ekstremalnymi warunkami panującymi na krańcach świata, zmierzą się z wyjątkowymi wyzwaniami artystycznymi w obszarach filmu, muzyki i fotografii. Nadzwyczajne efekty tego zdarzenia będzie można usłyszeć na antenie Trójki podczas pierwszej w dziejach polskiej radiofonii transmisji na żywo z Antarktyki – mówi Bartosz Stróżyński, pomysłodawca i szef wyprawy.

Patronem głównym projektu "Trzy sztuki w Antarktyce" jest Program 3 Polskiego Radia.
Więcej na stronie: 3sztuki.pl.

Czytaj także

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli artystyczna wyprawa pod patronatem Trójki

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2016 11:38
Aktor i reżyser Olaf Lubaszenko, lider zespołu Raz Dwa Trzy Adam Nowak oraz fotograf ekstremalny Bartosz Stróżyński dokładnie za rok wyruszą w niezwykłą podróż, by zrealizować artystyczny projekt "Trzy sztuki w Antarktyce". W trakcie wyprawy towarzyszyć im będzie reporter Trójki. O szczegółach bohaterowie opowiedzieli 11 lutego w studiu im. A. Osieckiej przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie.
rozwiń zwiń