X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Narodowe Czytanie. "Quo Vadis" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 09:24
Anonsujemy Narodowe Czytanie "Quo Vadis" w Roku Henryka Sienkiewicza na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
Henryk Sienkiewicz
Henryk SienkiewiczFoto: Wikimedia Commons/domena publiczna

Od 29 sierpnia do 3 września - po raz pierwszy w porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" - przedstawiamy powieść: słynne dialogi i mini-scenki z "Quo Vadis", których głównymi bohaterami są Ligia i Winicjusz. Głosem Marcina Hycnara (pierwszego aktora, który otrzymał Talent Trójki w kategorii Teatr) anonsujemy: NARODOWE CZYTANIE "QUO VADIS" W ROKU HENRYKA SIENKIEWICZA W TRÓJCE.

Henryk Sienkiewicz urodził się w 1846 roku, zmarł w 1916. Powieść "Quo Vadis" ukazała się w 1896 roku. Jest więc parę argumentów za przypominaniem w 2016 roku naszego pierwszego Laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1905), nawet jeżeli nie wszyscy cenią jego twórczość, np. ci, którzy uważają, że przedstawiał on "Polskę zdziecinniałą" (za "Legendą Młodej Polski" Stanisława Brzozowskiego).

Do głośnego czytania "Quo Vadis" zaprosiliśmy młodych aktorów, laureatów Talentów Trójki w kategorii Teatr: Agnieszkę Skrzypczak, Annę Smołowik, Marcina Hycnara oraz tegorocznego finalistę - Bartosza Gelnera. Przekornie więc "odmłodziliśmy" całą "ekipę" "Quo Vadis", a rolę współnarratora powierzyliśmy aktorce. Nie kryje się za tym wyborem nic poza zaznaczeniem pewnego dystansu "do sprawy" i formą ukłonu w stronę naszych laureatów. Muzykę do naszego mini-serialu przygotowali także młodzi twórcy: Michał Zygmunt i Nina NU (Monika Wierzbicka). Im w sposób szczególny dziękujemy.

Mamy nadzieję, że stali słuchacze porannej audycji "Zapraszamy do Trójki" nie doznają szoku i przychylnie przyjmą nasz "rocznicowy eksperyment".

Zapraszamy!

Barbara Marcinik, Renata Szewczak i Wojciech Dorosz.

Lektura powstała we współpracy z NCK. Dziękujemy!