"Quo vadis" do usłyszenia w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 11:55
Na naszej antenie Narodowe Czytanie "Quo vadis" w wydaniu laureatów Talentów Trójki! Zapraszamy do wysłuchania wszystkich odcinków.
Audio
W role postaci z Quo vadis wcielili się laureaci i finaliści Talentów Trójki, a nad całością czuwała Barbara Marcinik
W role postaci z "Quo vadis" wcielili się laureaci i finaliści "Talentów Trójki", a nad całością czuwała Barbara Marcinik Foto: PR/W. Dorosz

W sobotę 3 września w Ogrodzie Saskim w Warszawie odbył się finał – organizowanego już po raz piąty – ogólnopolskiego Narodowego Czytania – tym razem poświęconego "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Akcję z udziałem wybitnych aktorów i twórców zainaugurowała Para Prezydencka, która objęła Honorowy Patronat nad wydarzeniem. Specjalne audycje związane z akcją przygotowały wszystkie Programy Polskiego Radia, które jest partnerem medialnym wydarzenia. 

Talenty Trójki - wszystko o konkursie >>>

Od 29 sierpnia do 3 września w porannym wydaniu "Zapraszamy do Trójki" - przedstawialiśmy powieść: słynne dialogi i mini-scenki z "Quo vadis", których głównymi bohaterami są Ligia i Winicjusz. Do głośnego czytania "Quo vadis" zaprosiliśmy młodych aktorów, laureatów Talentów Trójki w kategorii Teatr: Agnieszkę Skrzypczak, Annę Smołowik, Marcina Hycnara oraz tegorocznego finalistę - Bartosza Gelnera. Muzykę do naszego mini-serialu przygotowali także młodzi twórcy: Michał Zygmunt i Nina NU (Monika Wierzbicka).

Barbara Marcinik, Renata Szewczak i Wojciech Dorosz.

Lektura powstała we współpracy z Narodowym Centrum Kultury.

Czytaj także

Narodowe Czytanie. "Quo Vadis" w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2016 09:24
Anonsujemy Narodowe Czytanie "Quo Vadis" w Roku Henryka Sienkiewicza na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.
rozwiń zwiń